ggg ggg
ggg ggg

„Bracia Polacy znad Wisły”, czyli „100 LAT RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI”

2 grudnia 2018 r. kolejny raz mogli mieszkańcy Pułtuska i okolic spotkać się w sali „Maneż” na Zamku Pułtusk Dom Polonii, aby pośmiać się z naszych polskich przywar i śmiesznostek, oglądając najnowszy spektakl Krakowskiego Teatru Komedia.

Obecny już 28. Spektakl ogólnopolskiego programu teatralnego „100 LAT RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI” nosił tytuł „Bracia Polacy znad Wisły” i łączył w sobie komedię obyczajowa z treściami mówiącymi o naszych wspaniałych przodkach i historii. Spektakl był częścią projektu realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz dofinansowany ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Pomocy Kulturze. W Pułtusku nie pierwszy raz dzięki wsparciu i wspaniałej organizacji Michała Kisiel – dyrektora Hotelu Zamku Pułtusk Dom Polonii, mieszkańcy mieli okazję do świetniej rozrywki w pięknych wnętrzach pułtuskiego Zamku.
Żartobliwy ton i dobra gra aktorów, przedstawiających na kanwie drobnych przywar rzeczy ważne, przykuła uwagę pułtuskiej publiczności. Gdzieś w tle wybrzmiewała polska patriotyczna pieśń, jeden z bohaterów nosił staropolski kontusz, a scenografię tworzyły portrety wybitnych Polaków. Ponad 300 osób spędziło ten przemiły, ale i pouczający wieczór z aktorami Krakowskiego Teatru Komedia. W obsadzie spektaklu teatralnego „Bracia znad Wisły” obejrzeliśmy: Mateusza Dewera, Marka Wolnego, Macieja Luśnię, Jana Korwin – Kochanowskiego oraz Natalie Pietrasz. Reżyserem spektakl był Jan Korwin – Kochanowski.

/Janina Czerwińska/

588 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
5 medali na Pucharze Europy Karate Kyokushin w Warszawie !!

W dniach 24-25 listopada w Warszawie na Pucharze Europy w Karate Kyokushin wystartowało 9 zawodników i zawodniczek z Ostrowskiego Klubu...

Zamknij