ggg ggg ggg

„Bóg się rodzi”- jasełka w Przedszkolu Publicznym Bajkowa Akademia
w Rozalinie

We wtorek, 19 grudnia 2023 r. w Przedszkolu Bajkowa Akademia po raz pierwszy dzieci zagrały w bożonarodzeniowym przedstawieniu.
Ten ważny dla nich dzień poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania.

Pod kierunkiem przedszkolnych cioć dzieci uczyły się śpiewać kolędy i pastorałki, starały się zapamiętać teksty przypisanych im jasełkowych postaci, ćwiczyły ruch sceniczny do tekstu scenariusza autorstwa i w reżyserii
P. Joli Abramczyk.
W pięknej scenerii betlejemskiej stajenki i w strojach przepięknie oddających odgrywane role, dzieci zaprezentowały jasełka wprowadzając obecnych na spotkaniu w radosny i świąteczny nastrój. Na czas występu Przedszkolaki zmieniły się w Najświętszą Rodzinę, aniołki, pastuszków i królów, a prowadziła ich Gwiazda Betlejemska. Z dużym przejęciem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Młodych artystów całym sercem wspierali ich bliscy i mocno trzymali kciuki za sceniczną odwagę. Natomiast bardzo sowicie oklaskiwali zaproszeni goście: Pan Piotr Orzechowski Wójt Gminy Strachówka, Ksiądz Dziekan Bogdan Lewiński, Radni Gminy Strachówka: Pani Kinga Książek i Pan Krzysztof Gawor, Pani Agnieszka Styś skarbnik Gminy Strachówka, Pani Anna Gołoś Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Bogumiła Bacławska Przewodnicząca Rady Rodziców, Rada Rodziców, rodzice i bliscy przedszkolaków.
Dziecko w roli aktora jest dość istotnym ogniwem w sferze jego najbliższego rozwoju. Przede wszystkim uczy je pracy w grupie, odkrywa i rozwija talenty, doskonali mowę, wzmacnia samoocenę i kształtuje wrażliwość na sztukę. Należy nadmienić, że mali aktorzy zagrali z własnej woli i z dużą odpowiedzialnością podjęli się tego trudnego zadania. Znakomicie wykorzystany został adwentowy czas, aby dzieci poznając historię narodzenia Pana Jezusa świadomie rozpoczęły pielęgnowanie naszej religii i tradycji, co w swoich serdecznych słowach podkreślił Ksiądz Dziekan.
Bardzo miłym akcentem tego wyjątkowego spotkania były prezenty dla przedszkolaków wręczane przez Wójta, pracowników UG, radnych Rady Gminy Strachówka sfinansowane przez GKRPA Gminy Strachówka z przewodniczącą Renatą Karyś na czele. Teatrzyk z pacynkami, grill na plac zabaw, klocki magnetyczne pomogą dzieciom w rozwijaniu ich aktorskiego kunsztu, przyczynią się do wyzwalania kreatywności i zmotywują do dalszej aktywności. Radość w tym dniu została dopełniona życzeniami od Wójta Gminy Strachówka dla wszystkich zgromadzonych i pochwałą dla przedszkolaków za występ z zaproszeniem na prezentacje na scenie na nowo otwartym placu w Strachówce.
Jasełkowemu spotkaniu towarzyszyła jeszcze jedna przedszkolna inicjatywa, a mianowicie rodzinny konkurs na Betlejemską Eko-szopkę. Wystawa konkursowych szopek uzupełniła scenografię i nadała jej magicznego charakteru. Pani Dyrektor Krystyna Ołdak dokonała ogłoszenia wyników, zaprezentowała piękne prace i wręczyła nagrody.
Ten wspaniały dzień Pani Dyrektor Krystyna Ołdak zakończyła wzruszającymi imiennymi podziękowaniami skierowanymi do kadry przedszkola, a następnie złożyła życzenia wszystkim przybyłym gościom. Podzielenie się opłatkiem i wspólna fotografia dopełniły radości wspólnie spędzonych chwil.
Przedszkolaki i Kadra Przedszkola Publicznego Bajkowa Akademia życzą wszystkim szczęśliwego Nowego
2024 Roku.
/red./

266 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncert Noworoczny RZAWP w Wołominie

W ubiegły piątek, 12 stycznia w Kościele Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu...

Zamknij