ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Błogosławionemu Janowi Pawłowi II (08.09.2011)

W minioną  niedzielę w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku rozbrzmiały pieśni i utwory bliskie sercu Papieża Polaka – Błogosławionego Jana Pawła II. 
Ujmującego koncertu można było wysłuchać za sprawą Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku. Usłyszeliśmy między innymi utwory: Ave Verum, Laudatum Dominum, Santa Lucia, Moje miasto Wadowice, Ave Maria. Nie zabrakło wspaniałego wokalu, który rozbrzmiał w Domu Bożym. Śpiewała Aneta Rzewnicka.


„Ta oazowa pieśń, prowadziła mnie z Ojczyzny przed 23 laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe i z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie laty. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła i ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu – na krakowskie Błonia, pod Kopiec Kościuszki. Dziękuję ci, pieśni oazowa” – mówił w 2002 roku na krakowskich Błoniach Papież Polak, kierując swoje słowa do wiernych, którzy odśpiewali „Barkę”. Również podczas pułtuskiego koncertu nie mogło zabraknąć tej oazowej pieśni. „Barkę” wraz z orkiestrą odśpiewali wszyscy zgromadzeni w kościele parafialnym na pułtuskich Popławach.
Bh

Galeria zdjęć

1 887 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kwesta w Wyszkowie -galeria (08.11.2011)

  Galeria zdjęć

Zamknij