ggg

Biegała cała Polska, biegał też Stary Kraszew… (MIGAWKA) (22.05.2012)

Tuż po jedenastej, w sobotnie przedpołudnie 19 maja na starcie w Starym Kraszewie nad Rządzą (gm. Klembów) zjawiło się około setki entuzjastów aktywnego wypoczynku.
Już na pół godziny przed startem przy karczmie „Rządza” zaroiło się od zawodników i zawodniczek, pragnących wziąć udział w biegach organizowanych w ramach ósmej edycji imprezy „Polska Biega”. Wśród zgromadzonych znaleźli się zarówno mieszkańcy Starego Kraszewa, jak też sąsiednich miejscowości, którzy zjechali nad Rządzę m.in. z Wołomina i Radzymina. Po trwającej kwadrans rozgrzewce poprowadzonej przez trenerkę z fundacji „Trzy Kroki”, dwie grupy zawodników stanęły na starcie malowniczej 2-kilometrowej trasy wiodącej nieopodal rzeki.
Pierwsi wystartowali biegacze, następnie zaś miłośnicy Nordic Walking. Po zakończonym biegu odbył się piknik, na którym organizatorzy imprezy: Stowarzyszenie Mieszkańców Starego Kraszewa „Rządza” oraz fundacja „Przytul Misia” przygotowali wiele atrakcji dla starszych i dla najmłodszych. Można było spróbować swoich sił w wspinaczce po skrzyniach, strzelaniu z łuku, a nawet w chodzeniu na szczudłach. Do rodzinnej majówki zachęcała nie tylko znakomita pogoda, ale również gościnna karczma „Rządza”, która oddała do dyspozycji gości miejsce do grillowania.
/opr. R. S. Lewandowski
foto: radzymin24info/

1 827 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Impreza z klasą (22.05.2012)

Od roku 1994 pod patronatem urzędów centralnych i władz lokalnych Klub 2012 organizuje Ogólnopolskie Turnieje Koszykówki Uczniowskich Klubów Sportowych „Igrzyska...

Zamknij