ggg ggg

Bezcenna Wartość – małżeństwo

W ubiegłą sobotę, 15 października 2022 r. w Brańszczyku odbyła się piękna uroczystość – Jubileusz Pożycia Małżeńskiego par obchodzących złote, diamentowe, żelazne i kamienne gody.

Jak podkreślał wójt gminy Brańszczyk prof. Wiesław Przybylski „Bezcenna wartość – małżeństwo” jest wyjątkowa i doceniana przez państwo polskie specjalnym medalem nadawanym przez Prezydenta RP parom małżeńskim ze stażem 50, 60, 65 i 70-letnim. Samorząd i wójt gminy Brańszczyk nadają odpowiednią oprawę tej doniosłej uroczystości podkreślając wagę jubileuszy i wkładu małżonków w życie lokalnej społeczności. Jubilaci są wzorem i przykładem dla kolejnych pokoleń oraz podkreślają swoim przykładem, długoletnim pożyciem w miłości i zgodzie, jak ważna jest rodzina. Tym bardziej, że trudy życia, problemy ich nie omijały, ale wspólnie je przez lata tworzenia związku małżeńskiego, pokonywali z sukcesem.
Uroczystość 15 października 2022 r. została podzielona na dwie części. Pierwsza, czyli Msza Święta odbyła się w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku i odprawili ją: ks. proboszcz Jerzy Brzeziński z Brańszczyka, ks. proboszcz Andrzej Grzybowski z Kościoła pw. św. Barbary w Porębie, ks. proboszcz Andrzej Polakowski z Białegobłota-Kobylej. W trakcie Mszy Św. pary małżeńskie odnowiły swoją przysięgę sprzed 50 lat i więcej lat oraz odebrały poświęcone krzyże z rąk duchownych. Jak podkreślał ks. proboszcz z Brańszczyka jest to uroczysta jubileuszowa Msza, w której odnawiacie, to, co obiecywaliście sobie w dniu Waszego ślubu. Druga część uroczystości odbyła się w restauracji Hotelu Kamiza, gdzie po części oficjalnej jubilaci i zaproszeni goście uczestniczyli w obiedzie zakończonym jubileuszowym tortem. Oczywiście był również toast lampką szampana, a dla zebranych wystąpił wraz z solistką zespół Darmanista pod batutą kapelmistrza Dariusza Pieńkosa.
Część oficjalną poprowadziła z – ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Bralewska, wójt i kierownik USC Wiesław Przybylski i przewodnicząca Rady Gminy Ewa Wielgolaska. W uroczystości uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy na czele z sekretarz gminy Beatą Wójcik.
Zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Brańszczyku Iwona Bralewska przywitała 21 par Jubilatów (jedna para małżeńska nie przybyła) podkreślając jak podniosłą i uroczystą chwilą jest obecna uroczystość. Jubilaci otrzymali Medal, a pary z diamentowym i dłuższym stażem odebrały statuetki i dyplom. 16 par to były pary, które obchodziły 50. rocznicę (Złote Gody), 60. rocznicę (Diamentowe Gody) obchodziła 1 para, 65. rocznicę (Żelazne Gody) – 1 para, 69. rocznicę – 1 para i 70. rocznicę (Kamienne Gody) – 1 para.
Ciepłe słowa do jubilatów skierowała również przewodnicząca Rady Gminy Ewa Wielgolaska, która życzyła im zdrowia i jak najdłuższego bycia z najbliższymi, gdyż są przykładem wspaniałego życia. W imieniu uhonorowanych par małżeńskich podziękowania wygłosili Pani Krystyna i Pan Tadeusz.
Uroczystość zakończyła się podobnie jak na przyjęciach weselnych Jubilatów – przepysznym tortem.

/JCz/

1 578 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Darz Bór!, czyli XIV Hubertus Węgrowski w Łochowie

16 października 2022 r. do Łochowa licznie przybyli myśliwi, leśnicy, jeźdźcy oraz rolnicy Podlasia i Mazowsza, by wspólnie spotkać się...

Zamknij