ggg ggg ggg

Bez Was ten świat nie byłby tak piękny – VI Powiatowa Kolędnica Osób z Niepełnosprawnościami

Od kilku lat w niegowskim Domu Pomocy Społecznej tradycją jest wspólne kolędowanie osób z niepełnosprawnościami, ich rodziców, opiekunów i przyjaciół.

Szóstą Powiatową Kolędnicę Osób z Niepełnosprawnościami otworzyła dyrektor DPS w Niegowie, siostra Lidia Cecylia Lewandowska. Przypomniała historię kolędy a także jej prawdziwe znaczenie. Jak mówiła – „ dziś przypominamy sobie dzieje kolędy, by na nowo doświadczyć jej wyjątkowości, którą skuteczne usiłuje nam zabrać kultura masowa. Dlatego też jest nasze spotkanie, by na nowo odkryć jej piękno”. Wraz z siostrą dyrektor koncert otworzył wicestarosta Leszek Marszał. Podkreślił integracyjny charakter wydarzenia i podziękował za ogrom pracy, który w przygotowanie podopiecznych do występu włożyli ich opiekunowie. List do organizatorów i uczestników wydarzenia skierował Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł, który odczytała członek Zarządu Powiatu Wyszkowskiego Teresa Czajkowska.
16 stycznia w magicznej scenerii, kolędy i pastorałki prezentowały nie tylko zespoły z placówek z powiatu wyszkowskiego, ale także mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie czy uczniowie z warszawskiego liceum im. Narcyzy Żmichowskiej. W przepiękny, świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadzili podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wyszkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku i Gaju, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie i Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz” w Wyszkowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. Koncert uwieńczył występ zespołu gospodarzy – Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Wszystkim występom towarzyszyły wzruszenia i ogrom emocji. Każdy z artystów otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Wśród gości byli przedstawiciele władz i jednostek powiatu wyszkowskiego, Gminy Zabrodzie, zaprzyjaźnionych szkół i sióstr z niegowskiego zgromadzenia.
Koncert podsumowała Teresa Czajkowska – „Kiedy Was słuchałam, nie pierwszy z resztą raz, pomyślałam sobie, że bez Was ten świat nie byłby tak piękny. W tym co robicie jesteście szczerzy i autentyczni, za co serdecznie Wam dziękuję”. Organizatorami wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej w Niegowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Niegowie oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego.
/Info/

358 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kodowanie w bibliotece

16 stycznia, dla grupy Sówek z Przedszkola nr 7, odbyła się nietypowa lekcja biblioteczna. Tym razem zapoznawaliśmy dzieci z nowoczesną technologią...

Zamknij