ggg ggg ggg ggg

Będzie chodnik przy DK50 z ŁOCHOWA do TOPORU

19 stycznia 2017 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa wiceminister Jerzy Szmit podpisał program inwestycji dla zadania: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w woj. mazowieckim na DK50 na odcinku Łochów – Brok w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych cz. I ŁOCHÓW – TOPÓR“

 

DSC00040

 

W spotkaniu wzięli udział: szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, wicemarszałek Senatu Maria Koc, dyrektor Departamentu Dróg Publicznych Jarosław Waszkiewicz, dyrektor Oddziału Warszawa GDDKiA Marian Gołoś, z-ca dyr. Oddziału Warszawa Leszek Sekulski, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, z-ca naczelnika UM Łochów ds. Dróg Adam Bala i członek „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Ogrodniki” Stanisław Myszkowski.
Wartość inwestycji określono na poziomie 4 mln zł i cała kwota zostanie sfinansowana z budżetu państwa.
Wstępne prace przygotowawcze rozpoczną się jeszcze w tym roku, a budowa chodnika będzie realizowana w kolejnym.
W ramach zadania na odcinku DK50 o długości 7.865 m powstanie chodnik o szerokości 1.5 m.
W trakcie spotkania poruszono temat zrealizowanych, jak i planowanych inwestycji drogowych na terenie gminy Łochów oraz całego powiatu węgrowskiego, które w znacznym stopniu poprawią bezpieczeństwo pieszych na drogach krajowych. W bieżącym roku planowana jest jeszcze realizacja budowy chodnika dla pieszych we wsi Kalinowiec oraz przebudowa tzw. przejścia DK62 przez miejscowość Kamionna wraz z budową chodników. Strategiczną inwestycją drogową, na którą od lat oczekują mieszkańcy gminy Łochów jest obwodnica Łochowa. Obecnie jest ona na etapie uzgodnień środowiskowych, a jej ukończenie jest planowane na lata 2022/2023. Dopiero wówczas rozwiąże się problem z tranzytem samochodów przejeżdżających przez gminę Łochów, który GDDKiA ocenia na 5.935 pojazdów na dobę.
Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski w imieniu mieszkańców podziękował ministrowi i dyrektorom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za dotychczasową współpracę, i przekazał kolejne prośby dot. innych inwestycji drogowych, które zarówno GDDKiA, jak i Ministerstwo mogliby uwzględnić w swoich planach.
Parlamentarzyści: Maria Koc i Henryk Kowalczyk pytali ministra Szmita o ewentualne zmiany w tegorocznym „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. Zwrócili uwagę na to, że przy obecnych stawianych warunkach małe gminy często nie mają możliwości na dofinansowanie swoich projektów, a ich skromne budżety nie pozwalają na ich samodzielną realizację. Miejmy nadzieję na to, że te uwagi zostaną uwzględnione.

/info + oprac. J.Cz./

2 511 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymińska młodzież w hołdzie ofiarom systemu komunistycznego w Polsce i bohaterom stanu wojennego

W obecności licznie zgromadzonych gości na czele z senatorem RP prof. Janem Żarynem, radną Sejmiku Mazowieckiego Marzeną Małek i burmistrzem...

Zamknij