ggg
ggg ggg

Bank z Ostrowi Mazowieckiej otworzył placówkę w Zielonce

W ubiegłym tygodniu, 8 czerwca 2016 r. oficjalnie został otwarty przy ul. Kolejowej 9 w Zielonce Oddział Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.

 

DSCF4968

 

Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w Kaplicy Dominikanek i Misjonarek Jezusa i Maryi w Zielonce przy ul. Sienkiewicza, a następnie uroczyście poświęcono nowy Oddział Banku przy ul. Kolejowej. Do nowej placówki licznie przybyli zaproszeni goście i tam nastąpił moment przecięcia wstęgi oraz poświęcenie pomieszczeń. Przybywających witała dyrektor nowego Oddziału Anna Białek wraz z pracownikami. Aktu przecięcia wstęgi dokonali m.in.: Bartosz Kublik – prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, Krystyna Majerczyk -Żabówka – prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Mirosław Kula – dyrektor, Bank BPS S.A., Kazimierz Rakowski – starosta wołomiński, Zbigniew Kamiński – starosta ostrowski, Grzegorz Dudzik – burmistrz Zielonki, Krzysztof Hoffmann-przewodniczący Rady Nadzorczej Banku oraz Anna Białek – dyrektor nowej placówki w Zielonce.
Wśród gości byli również: Adam Łossan – wicestarosta wołomiński, radni Radny Miasta Zielonka – Wojciech Bardowski (v-ce przewodniczący Komisji Kultury) i Gabriela Wiśniewska, Irena Prucnal – skarbnik Urzędu Miasta Zielonka. O część duchową i poświęcenie nowej placówki zadbali: ksiądz prałat Mieczysław Stefaniuk – kapelan Zakonu Dominikanek i Misjonarek Jezusa i Maryi w Zielonce, ksiądz Kazimierz Seta – proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce. Licznie przybyli dyrektorzy instytucji i jednostek samorządu Zielonki: Anna Nowińska – Mróz – dyrektor Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego, Irena Nowak – dyrektor Miejskiego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Małgorzata Szczechura – Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4 , Robert Smoderek – dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu, Janusz Lewicki – prezes Zarządu PWiK wraz z Haliną Zarembą – dyrektorem finansowym, Renata Maczuga – naczelnik Wydziału d/s Przestępstw Kryminalnych Komendy Stołecznej Policji w Warszawie oraz Mariusz Barański – komendant Policji w Zielonce i Andrzej Oleksiak – komendant Policji w Markach. Michał Niemczyk – ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala w Radzyminie, Mirosław Sztyber – prezes Zarządu Centrum Szembeka i Tomasz Lenarczyk – sekretarz.
Po dokonaniu uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu, zebrani udali się do Sali Bankietowej „Orchidea”, gdzie nastąpiła część oficjalna, przemówienia i powitania, które poprowadziła Aneta Szulkowska – Sochan- naczelnik wydziału promocji. Serdecznie witano gości, a szczególnie władze Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej na czele z prezesem Bartoszem Kublikiem. Radę Nadzorczą reprezentowali: Eugeniusz Siwek – wieloletni przewodniczący Rady Nadzorczej poprzednich kadencji Banku Spółdzielczego w Ostrowi Maz., Krzysztof Hoffmann – przewodniczący Rady Nadzorczej oraz członkowie – Jan Godlewski, Wojciech Mystkowski, Tomasz Falkowski, Jan Podbielski, a Zarząd Banku wiceprezesi: Henryka Lipska, Barbara Przygoda, Dariusz Kołodziejski oraz Katarzyna Zyśk – główny księgowy Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej i Paweł Kosiorek – dyrektor Oddziału w Warszawie.
Na temat Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej mówił Bartosz Kublik – prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, a było czym się pochwalić. Bank istniej już 118 lat, a jego dzisiejsze osiągnięcia są imponujące – zajmuje miejsce w ścisłej czołówce banków spółdzielczych, w pierwszej piątce grupy liczącej 565 banków. Jak podkreślał prezes Bartosz Kublik: lokalnym społecznościom potrzebne są lokalne banki i w takich bankach firmom łatwiej jest się rozwijać. „Stawiamy na pierwszym miejscu człowieka” – zwracał się do zebranych. „Banki Spółdzielcze to są banki, które dają parasol ochronny nad klientem, nie tylko, gdy jest piękna pogoda, ale gdy pana deszcz”. Są związane ze środowiskiem, w którym działają. Następnie głos zabrali włodarze obu samorządów. Starosta wołomiński Kazimierz Rakowski wyrażał radość z odradzania się w powiecie banków spółdzielczych i to tak szacownych, jak ten z Ostrowi Mazowieckiej. „Witamy was z otwartymi rękoma, abyście wspierali mieszkańców, małych i średnich przedsiębiorców, bo są często zagubieni, bez zabezpieczeń…”. Starosta ostrowski Zbigniew Kamiński podkreślał, że są dumni z tego jak pięknie rozwija się BS z Ostrowi Maz., bo wszystkie samorządy tego regionu współpracują z bankiem i tu lokują swoje środki. Burmistrz Grzegorz Dudzik życzył mocnego zakorzenienia się banku w Zielonce, bo również uważa, że oferta banku kierowana do sektora prywatnego jest bardzo potrzebna. Oczywiście na tym przemówienia się nie skończyły głos zabrali przedstawiciele Zrzeszenia Banków Spółdzielczych, a gratulacje i składali m.in. Anna Hołdys – przedsiębiorca z Zielonki i przedstawiciele klientów Oddziału. O historii i zmaganiach przy utworzeniu Oddziału Banku w Zielonce opowiedziała zebranym mocno wzruszona i przejęta dyrektor placówki – Anna Białek. Podziękowała osobom, które przyczyniły się do powstania, pomagały w zabiegach o jego utworzenie, a wiele ciepłych słów i podziękowań skierowała pod adresem prezesa Bartosza Kublika. Potem były oczywiście życzenia i kwiaty wraz z podziękowaniami oraz specjalna piosenka z dedykacją dla dyrektor Oddziału i niezwykle przydatny sprzęt – zegar wręczony przez jednego z gości.
Gratulujemy otwarcia nowej placówki w Zielonce, a mieszkańcom miasta i powiatu wielu korzyści z Oddziału Banku Spółdzielczego z Ostrowi Mazowieckiej, z którym współpracujemy od wielu lat. Wiemy jak wielkim zaufaniem cieszy się wśród mieszkańców nie tylko powiatu ostrowskiego, ale także sąsiednich powiatów wyszkowskiego i ostrołęckiego.

Oddział Zielonka
05-220 Zielonka, ul. Kolejowa 9
tel. (22) 781 96 16, fax (22) 760 09 98
godziny otwarcia 8:00 – 19:00 (od poniedziałku do piątku), dodatkowo w sobotę
w godz. 8:00 – 13:00
/Janina Czerwińska/

 

5 283 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ranczo – Konie – Agroturystyka – Sprzedam lub wydzierżawię

Obiekt o powierzchni 8000 m2, w którego skład wchodzą: - dom wielosezonowy (drewniany) - 150 m2: dwie werandy, stylowo wykończony...

Zamknij