ggg ggg ggg ggg

Badajmy się…. dla zdrowia

70 osób uczestniczyło w projekcie „Kampania na zdrowie” – bezpłatne badania i konsultacje medyczne realizowano przez Nadbużańskie Forum Samorządowe – „NFS”.

DSCF0166

W niedzielę 21 września 2014 r. przed budynkiem Wyszkowskiego Ośrodku Kultury „Hutnik” odbył się drugi etap projektu pn. „Kampania na zdrowie”. Każdy, kto chciał w ubiegłą niedzielę w godz. od 9.00 do 15.00 mógł sprawdzić swój stan zdrowia, wykonać podstawowe badania i skonsultować je ze lekarzem specjalistą. Pojawiły się namioty i stosika, w których do dyspozycji zainteresowanych dyżur pełnili lekarze specjaliści oraz pielęgniarki wykonujące podstawowe badania profilaktyczne. Kampania medyczna została zorganizowane przez Nadbużańskie Forum Samorządowe – „NFS’ dzięki środkom pozyskanym w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie prowadzony przez LGD „Równiny Wołomińskiej”. Dzień profilaktyki i badań odbył się dzięki wsparciu i zaangażowaniu wolontariuszy, członków stowarzyszenia na czele z prezesem Zdzisławem Damianem Bocianem, który czynnie udzielał się w dniu wyszkowskiej kampanii.
Z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych skorzystało 70 osób, w tym wykonano 121 badań pomiaru poziomu cukru w organizmie oraz ciśnienia tętniczego i krwi. Do dyspozycji uczestników kampanii był trze pielęgniarki: Agnieszka Krawczyk, Urszula Reszczyńska oraz Bożena Dopierała. Udzielono 52 porady medyczne w zakresie prewencji zespołu metabolicznego, stanu przed cukrzycowego, choroby niedokrwiennej serca i nadciśnienia. Konsultacji udzielali: lek. med. Jarosław Ogonowski – internista, hipertensjolog, lek. med. Adam Orłowski – diabetolog oraz lek. med. Konrad Koszycki – internista, specjalista chorób wewnętrznych. W trzech przypadkach na podstawie wykonanych badań zdiagnozowano cukrzycę. Głównym celem projektu jest ułatwienie mieszkańcom Wyszkowa i okolic dostępu do badań profilaktycznych oraz konsultacji z lekarzami specjalistami, w tym promowanie zdrowego i świadomego stylu życia, kształtowanie pozytywnych postaw prozdrowotnych, które przyczynią się do zapobiegania w przyszłości poważnym chorobą i ich skutkom.

DSCF0168

Kolejna trzecia już kampania medyczna odbędzie się z udziałem lekarzy specjalistów: kardiologa i urologa już w październiku. Do udziału zaprasza zarząd stowarzyszenia oraz prezes Zdzisław Bocian. Sekretarz stowarzyszenia „NFS” Aneta Korpikiewicz, która udziela informacji na temat projektu w siedzibie stowarzyszenia Nadbużańskie Forum Samorządowe „NFS” przy ulicy I A.W.P 82 A w Wyszkowie, tel. 29 742 06 23/ e-mail: stowarzyszenienfs@wp.pl
/oprac. i foto Kurier W/

 

2 922 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
55 par małżeńskich z gminy Wyszków świętowało JUBILEUSZ DIAMENTOWYCH I ZŁOTYCH GODÓW

Ta wyjątkowo podniosła uroczystość odbyła się 14 września 2014 r. w obecności władz samorządowych, księży oraz najbliższej rodziny każdej z...

Zamknij