ggg ggg ggg ggg

Artur Borkowski nowym burmistrzem Serocka

PKW oficjalnie potwierdziła wyniki tegorocznych wyborów samorządowych. Nowa pięcioletnia kadencja w wielu gminach przyniesie zmiany. Do takich gmin z pewnością zalicza się Serock, gdzie stanowisko burmistrza obejmuje Artur Krzysztof Borkowski – doświadczony samorządowiec, w obecnej kadencji przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku.

Frekwencja w Mieście i Gminie Serock wyniosła 57,82%. Zwycięzca wyborów na burmistrza Artur Borkowski, a zarazem kandydat popierany przez wieloletniego włodarza miasta Sylwestra Sokolnickiego, uzyskał 66,4% poparcia (4.363 głosy). Na drugim miejscu uplasował się Rafał Tyka z poparciem 21,93% (1441 głosów), na trzecim Magdalena Nieckarz-Abram, która otrzymała 11,67% poparcia (767 głosów).
Nowy burmistrz Serocka zwyciężył również w wyborach do Rady Miejskiej, do której wprowadził aż 12 radnych, co pozwala na stabilne, samodzielne rządzenie. Radnymi kadencji 2018-2023 zostali: Sławomir Czerwiński, Krzysztof Bońkowski, Gabriela Książyk, Mariusz Rosiński, Agnieszka Oktaba, Bożena Kalinowska, Józef Lutomirski, Krzysztof Zakolski, Teresa Krzyczkowska, Wiesław Winnicki, Aneta Rogucka, Marek Biliński, Włodzimierz Skośkiewicz, Jarosław Pielach oraz Sławomir Osiwała.
W Radzie Powiatu Legionowskiego Miasto i Gminę Serock reprezentować będą: SOKOLNICKI Sylwester Edwin, GAJEWSKA Anna Katarzyna, ŚLEDZIEWSKI Mariusz Robert.
/KW/

4 235 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
II tura w pięciu gminach

Wybory samorządowe, które odbyły się w niedzielę, 21 października nie wyłoniły wójtów i burmistrzów w pięciu z dwunastu gmin powiatu...

Zamknij