ggg ggg

Anna Kaszuba zaskakuje ciekawymi inicjatywami

Dzięki inicjatywie Pani Anny Kaszuby – kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, na teren powiatu węgrowskiego została sprowadzona wystawa pt. „Wielka Wojna Polaków 1914-1918”, którą Muzeum Historii Polski przygotowało z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej. Ekspozycja składająca się z 24 tablic prezentuje służbę Polaków oraz ich życie, które prowadzone było na ziemiach pod zaborami.

Od 30 września wystawę można oglądać przed Parafią św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku Węgrowskim, skąd 19 października zostanie przewieziona pod Kościół Rzymskokatolicki św. Jana Chrzciciela w Sadownem i zostanie tam do 9 listopada br.
Wystawa przedstawia unikatowe zdjęcia z czasów wojny, przegląd ówczesnej prasy, ikonografię oraz wybrane fragmenty z pamiętników i dzienników osób biorących udział w walkach na frontach i ludzi starających się prowadzić normalne życie m.in. Pawła Hulki-Laskowskiego, Marii Dąbrowskiej, Michała Kryspina Pawlikowskiego, Laury Turczynowicz, Ferdynanda Goetla i innych. Na wystawie zaprezentowane zostały również – znajdujące się w zbiorach Muzeum Historii Polski – pocztówki, grafiki i plakaty propagandowe poświęcone losom ludności polskiej oraz odzyskaniu niepodległości.

W ostatnią niedzielę, 11 października w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadownem odbyły się warsztaty z pracy nad głosem pod kierunkiem Małgorzaty Nakoniecznej, która jest laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German. Organizatorem wydarzenia była Liga Kobiet Polskich, a patronatem objęła go Maria Koc – Senator RP. Projekt dofinansowany ze środków MRPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Współorganizatorami wydarzenia był Zespół Śpiewaczy Sadowianki oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Sokółce, którego Pani Anna Kaszuba jest Przewodniczącą. Na warsztatach uczestnicy dowiedzieli się, czym jest głos, jak się nim prawidłowo posługiwać i co najważniejsze – jak o niego dbać. Nie zabrakło również informacji o technikach pozwalających na wydobycie w pełni naturalnego i mocnego dźwięku bez najmniejszego wysiłku. Po warsztatach uczestnicy mogli wysłuchać pięknego koncertu ,,Niezapomnianych przebojów” w wykonaniu laureatki festiwalu.
Okazuje się, że Pani Anna Kaszuba wspiera również Projekt „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.
Na fb Anny Kaszuby znaleźć można wydarzenie zorganizowane w związku z akcją ,,Pod biało-czerwoną w Sadownem”.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Gmina Sadowne już przekroczyła wymaganą liczbę głosów i maszt ma zapewniony, a Pani Anna Kaszuba zyskała status lidera, czyli osoby, która zachęcała innych do oddania głosów na daną gminę.
Pani Annie Kaszubie gratulujemy udanych przedsięwzięć, licząc jednocześnie na kolejne równie udane.
/KW/

1 735 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy sprzęt do zamiatania ulic

7 października na ulicach Sadownego przetestowany został nowy sprzęt do zamiatania ulic w naszej gminie.

Zamknij