ggg ggg ggg ggg

Alicja Staszkiewicz uroczyście powołana na zastępcę burmistrza Wyszkowa

22 maja 2024 r. obecny burmistrz Wyszkowa Piotr Płochocki w sposób wyjątkowy dokonał powołania swojego nowego zastępcy, którym od momentu podpisania dokumentu oficjalnie została Alicja Staszkiewicz.

Prezentacja i akt podpisania nominacji odbył się w sali im. Ludwika Maciąga Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie 22 maja br. Było to powitalne spotkanie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Wyszkowie i kierownikami gminnych jednostek organizacyjnych., na którym oficjalnie przedstawiony został zastępca burmistrza Wyszkowa. Zainteresowanie było duże i sala zapełniła się tak, że zabrakło miejsc siedzących, a część uczestników stała pod ścianą oraz w przejściu. Oprócz urzędników, kierowników szkół, dyrektorów i prezesów jednostek samorządowych przybyli przedstawiciele komitetu wyborczego WIS Masz Wybór, z którego wywodzi się burmistrz Piotr Płochocki i Alicja Staszkiewicz. W nominacji uczestniczyła również rodzina i goście nowej Pani Zastępcy Burmistrza Wyszkowa. Uroczystość okazała się szczególnym powitanie i uhonorowaniem osoby, która stanie się osobą najbliżej współpracująca z nowym burmistrzem Wyszkowa. „To nie będzie zastępca burmistrza, ale drugi burmistrz” – deklarował burmistrz Piotr Płochocki opisując swoją nową zastępczynię Alicję Staszkiewicz.
Zebranych przywitała sekretarz gminy Anna Gołębiewska, a następnie głos zabrał Burmistrz Wyszkowa witając zgromadzonych i bohaterkę spotkania Alicję Staszkiewicz. Podkreślał, że już w okresie przedwyborczym przedstawiali „Nasz koncept, że będzie nas troje, ujawniliśmy w kampanii i było wiadomo, kto będzie burmistrzem, kto wiceburmistrzem, kto przewodniczącym. Dziś dokonuje się ostatni akt uzupełnienia tego konceptu.”. Wspólnym konceptem był także sposób powołania wiceburmistrza. Przedstawiając Alicję Staszkiewicz podkreślał, że dotychczas była menadżerem wysokiego szczebla w korporacji i to dla wyszkowian postanowiła zmienić swoją drogę życiową. Wyliczył wiele pozytywnych cech, jakie posiada: prawy, pracowity i empatyczny człowiek z młodzieńczą mentalną witalnością, zdolnością do samoodradzania się. „Ja też mam taką trochę chłopięcą mentalność. Może wspierając się na tych cechach oprzemy się razem erozji zawodowej” -– mówił burmistrz Piotr Płochocki. „Jesteśmy w stanie doskonale się uzupełnić, wypróbowaliśmy to w boju, w kampanii wyborczej” – zapewniał.
Następnym punktem było uroczyste powołanie Alicji Staszkiewicz. Burmistrz Wyszkowa oficjalnie zapytał, czy przyjmuje funkcję zastępcy burmistrza i po potwierdzeniu podpisano dokumenty, a Alicja Staszkiewicz skierowała kilka słów podziękowania za zaufanie, jakim obdarzył ją burmistrz Piotr Płochocki. Podziękowała za wyróżnienie i wyraziła nadzieję na dobrą współpracę: „Jestem pewna, że wspólnie jesteśmy w stanie dokonać wielkich, dobrych zmian, realizować plany, które sprawią, że nasze miasto będzie piękniejszym i jeszcze lepszym miejscem do życia, a nasza gmina będzie się rozwijać w sposób zrównoważony.”
Przyszedł czas na gratulacje, kwiaty i składane życzenia od przedstawicieli samorządu. W imieniu administracji samorządowej życzenia złożyła Anna Gołębiewska, w imieniu pracowników oświaty gminy Wyszków Urszula Gałecka, dyrektor SP w Lucynowie, Agnieszka Mróz, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Imielnu pracowników tego sektora, a Monika Ciskowska, pełnomocnik komitetu wyborczego WiS Masz Wybór złożyła gratulacje i słowa przypomnienia o planach i programie, z którym szli do wyborów.
Na zakończenie nowa zastępca burmistrza przywitała się z każdym pracownikiem urzędu i osobami uczestniczącym w spotkaniu. Jeszcze dość długo toczyły się rozmowy i odbierała gratulacje nowo wybrana zastępca burmistrza Alicja Staszkiewicz.

/Janina Czerwińska/

218 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jubileusz OSP ŁOCHÓW ul. Fabryczna

W dniu 25 maja 2024 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łochowie przy ul. Fabrycznej uroczyście obchodzono jubileusz 100–lecia powstania...

Zamknij