ggg ggg
ggg ggg

Alarm powodziowy w gminie Zabrodzie

W związku z wzrostem poziomu wody w rzece Bug i Fiszor od godz. 13:00 w dniu 22 stycznia wprowadzono stan alarmu powodziowego.

W gminie Zabrodzie prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody w rzekach. Samorząd zwraca się do mieszkańców o zabezpieczenie dobytku i przygotowanie się do ewakuacji w przypadku przekroczenia stanu alarmowego. Jak poinformował nas sekretarz gminy Zdzisław Damian Bocian w Wyszkowie wskaźniki były powyżej stanu alarmowego o 13 cm. W gminie Zabrodzie przelana jest droga w Młynarzach, a w kolonii utrudniony dojazd do 6 zabudowań. Taki stan był na godz. 15.00. Wszystkie inne drogi SA przejezdne. O godz. 13.00 wójt Tadeusz Michalik ogłosił alarm powodziowy w sołectwach Młynarze i Słopsk. Rzeka Bug na wysokości Młynarzy i w górę płynie pod spodem, a na wierzchu jest warstwa śryżu. Woda dopływa rzeką Fiszor. Czekają na to, ze Narew popłynie, ale rano na 10 km u ujścia Narwi był zator śryżowy. Jeśli tak się stanie to rzeka Bug zacznie spływać. Dobrą sprawą jest to, że stan wody w Bugu jest wysoki i nie zmroziło rzeki do dna. Jeśli zmrozi, to i u nas będziemy mieli zator. Dodatkowo zmarznięta woda z pól będzie spływać do rzeki, a ta stanie.
„Jesteśmy w kontakcie z mieszkańcami miejsc zagrożonych, mają nasze telefony” – zapewnia Z. B. Bocian. „Jak trzeba będzie podjąć działania to mieszkańcy są poinformowani i przygotowani do ewakuacji” – podkreśla. Wprowadzone zostały w gminie dyżury całodobowe. Informacje odbiera i udziela dyżurny pracownik pod numerem (29) 757-12-28
Z innych informacji na godz. 15:30 gmina Somianka wprowadziła stan alarmowy w Jasieńcu, Barcicach, Jackowie Górnym, Jankach, Popowie Kościelnym, Popowie Parcele.
Na zdjęciach widzimy drogę w Młynarzach w kierunku na kolonię oraz most i powiatową drogę dojazdową w Młynarzach.
/J.Cz./

714 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bal karnawałowy wyszkowskich seniorów

Tegoroczny, już dwunasty bal karnawałowy seniorów z Wyszkowa i okolic, odbył się w minioną sobotę, 13 stycznia 2017 r. w...

Zamknij