ggg ggg ggg

Akcja „Zima z Uśmiechem 2021”

Czy czekolada poprawia nastrój staroście Adamowi Lubiakowi? Jakie są największe pasje wicestarosty Piotra Borczyńskiego? Kogo prosi o radę w trudnych sprawach członek Zarządu Paweł Dąbrowski?

Z tymi oraz innymi ważnymi i wymagającymi pytaniami, zmierzyli się włodarze naszego powiatu, podczas wyjątkowego posiedzenia Zarządu Powiatu Wołomińskiego, które odbyło się w czwartek, 7 stycznia.
Wyjątkowymi gośćmi posiedzenia Zarządu Powiatu Wołomińskiego, które odbyło się w formule on-line, byli uczniowie szkół specjalnych, uczestniczący w akcji „Zima z Uśmiechem 2021”, odbywającej się po raz kolejny w Szkole Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie.
Podczas spotkania, w którym udział wzięły także panie: Agnieszka Adam – Skarbnik Powiatu Wołomińskiego oraz Hanna Skrzypczak – Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, uczniowie mieli możliwość zadawania specjalnych pytań, które losowano z magicznego pudełka.
(Wszystkich zainteresowanych odpowiedziami, jakich udzielali przedstawiciele starostwa zachęcamy do odwiedzenia strony FB Szkoły Podstawowej Specjalnej im. M. Konopnickiej w Radzyminie, gdzie zamieszono nagranie z przebiegu wywiadu).
Na zakończenie telekonferencji dzieci otrzymały od opiekunów, przygotowane wcześniej przez starostwo upominki świąteczno-noworoczne.
Warto nadmienić, że „Zima z Uśmiechem 2021” to cykl zajęć profilaktycznych i kulturalno-sportowych dla uczniów szkół specjalnych, które już po raz drugi zostały zorganizowane przez Powiat Wołomiński.
Tegoroczna edycja akcji odbywała się w podziale na dwa turnusy w okresie od 4-15 stycznia.
Na zakończenie pierwszego turnusu, dzięki uprzejmości Firmy „ForEko” z Wołomina, która udostępniła kuchnię polową uczniowie wraz z opiekunami mogli wspólnie ugotować najpyszniejszą, wojskową zupę grochową i upiec ziemniaki. Dopełnieniem tych atrakcji była gościnna wizyta żołnierzy. (Dzieci miały możliwość m.in. strzelać do tarczy pod czujnym okiem Pana Bartosza).
Podczas tegorocznej akcji nie zabrakło konkursów, zabaw na świeżym powietrzu (w tym lepieniu bałwanów), był także czas na zajęcia plastyczne, muzyczne i rękodzielnicze. (Podczas zajęć kreatywnych, dzieci wykonały m.in. przepiękne naszyjniki i medaliony dla swoich kochanych Babć z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka).
Był to czas pełen dobrej zabawy, wielu atrakcji, pięknych uśmiechów i niespodzianek. Jak przyznają sami uczestnicy akcji „Zima z uśmiechem 2021”, po prostu było czadowo!

/opr. KW, źródło:
powiat wołomiński,
SPS im. M. Konopnickiej/

1 490 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Pozwólmy działać służbom, które są powołane do tego, aby dbać o nasze bezpieczeństwo!”

Wyjątkowo smutno i tragicznie rozpoczął się 2021 rok w spokojnych na co dzień Ząbkach. W krótkim czasie miastem wstrząsnęły doniesienia...

Zamknij