ggg
ggg ggg

Aby służba młodym ludziom, zrodziła wiele szlachetnych owoców… (16.10.2012)

 

W miniony poniedziałek, 15 października uczniowie i nauczyciele „Stalowej Jedynki” uroczyście obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji wyjątkowego święta, popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela, odbyła się okolicznościowa akademia.


Na uroczystych obchodach, które z winy kalendarza musiano przełożyć o jeden dzień, (tegoroczne Święto Nauczyciela przypadło bowiem w niedzielę), zebrali się nauczyciele, pracownicy oświaty i oczywiście uczniowie. Szkolne obchody swoją obecnością zaszczycili także: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie Teresa Jósk, kierownik ZEAS Halina Kondratczyk, przewodniczący Oddziału Rejonowego PZERiI w Radzyminie p. Janusz Rasiński wraz z delegacją, a także emerytowani nauczyciele wraz z przewodniczącą koła nauczycielskich seniorów Hanną Grzegorek. Wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor szkoły Elżbieta Jeleń, zwracając uwagę na wielką doniosłość tego święta. Pani dyrektor przypomniała, jak bardzo potrzebni są nauczyciele, jak ważna jest ich praca. – Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron – mówiła dyrektor „Stalowej Jedynki”, po wystąpieniu której głos zabrali uczniowie. Pod kierunkiem wychowawczyń, Jolanty Łuczyk i Anny Ciborowskiej dzieciaki zaprezentowały pełne radości przedstawienie.

Były chwile wzruszające i zabawne, nie zabrakło też śpiewu w wykonaniu szkolnego chóru pod batutą Joanny  Bożyk. W ten sposób dzieci podziękowały pedagogom za ich życzliwość i poświęcenie. Po wspaniałym występie artystycznym nauczycielom i pracownikom oświaty wręczono piękne róże, wykonane przez uczniów pod kierunkiem pani Agnieszki Cichy i pani Doroty Kołaczyńskiej. Na zakończenie spotkania dyrektor Elżbieta Jeleń, życzyła wszystkim pracownikom oświaty „takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości, aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców”.

 Z kolei uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji oraz goście złożyli na ręce pani dyrektor najserdeczniejsze podziękowania za ostatnie pięć lat wytężonej, wspólnej pracy, życząc jednocześnie spokoju i wielu sukcesów na rozpoczynającą się właśnie kolejną dyrektorską kadencję.  Redakcja „Kuriera W” ze swej strony również przyłącza się do jak najlepszych życzeń dla nauczycieli i pracowników oświaty, spełniąjących swoje powołanie do pracy z młodzieżą w tej i wszystkich pozostałych szkołach znajdujących się na terenie gminy Radzymin.
/opr. Jolanta Łuczyk, R.S. Lewandowski/

2 315 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
O sądach, gwiazdach, melioracji… (16.10.2012)

Poseł Andrzej Halicki (PO) przyjechał na krótkie spotkanie do Ostrowi Mazowieckiej.       Spotkanie odbyło się 15 października w sali...

Zamknij