ggg

90-cio lecie OSP w Ząbkach za nami

W tym roku przypada Jubileusz 90-cio lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach. Świętowanie jubileuszu odbyło się 3 maja br. i rozpoczęto je uroczystą mszą św. w kościele Św Trójcy w Ząbkach.

Mszę celebrował ks. proboszcz Edward Kowara i odbyła się ona z udziałem pocztów sztandarowych: Związku Kombatantów RP i BWP, ząbkowskich szkół i ochotniczych straży pożarnych z Ząbek i z Kobyłki.
Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli: poseł na Sejm RP Jacek Sasin, prezes zarządu powiatowego Ochotniczej Pożarnej w Wołominie Wiesław Gręda, przedstawiciel komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie st. kap. Jarosław Kłak, były zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie st. brygadier Bogdan Jarczewski, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i BWP: Stefan Załęski i Zygmunt Klepacki , ząbkowscy radni: Grzegorz Siwek i Artur Wałachowski, burmistrz Ząbek Robert Perkowski, zastępca burmistrza Artur Murawski, sekretarz miasta Patrycja Żołnierzak, ząbkowscy i kobyłkowscy strażacy z OSP, dyrektorzy ząbkowskich szkół i placówek.
Po mszy nastąpił przemarsz spod kościoła pod jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Przemarszowi towarzyszył konny zabytkowy bojowy wóz strażacki z 1893 r. z oryginalną pompą z 1920 r. , który został poświęcony a także przetestowany pod kątem możliwości gaśniczych, co było niewątpliwą atrakcją dla dzieci.

Przybyłych gości pod OSP powitała Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Ariadny Laddy, dziarsko wygrywając marsze, świetnie podkreślające strażacki charakter uroczystości.
Tego dnia komendant OSP w Ząbkach Edward Betlejewski otrzymał gratulacje od władz miasta Ząbki, a także od prezesa zarządu powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołominie.
Burmistrz Ząbek z okazji Jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach złożył wszystkim ząbkowskim strażakom głębokie wyrazy uznania. Podziękował za lata służby strażackiej, zaangażowanie w życie społeczności lokalnej oraz za codzienny wysiłek, w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Ząbek. Życzył wszystkim ząbkowskim strażakom wiele satysfakcji z wypełnianej społecznej roli, pomyślności w realizacji zamierzeń oraz szczęścia osobistego.
Warto wspomnieć, że zabytkowy strażacki wóz bojowy został docelowo ustawiony pod budynkiem OSP w Ząbkach, gdzie można go oglądać.
Iwona Potęga
foto. B. Śladowski

2 448 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. M. Pisarka

Bądź jak Patron mojej szkoły. W nauce biegły, w wysiłku wytrwały. Bądź jak On ojczyźnie wierny. (…)To dzięki Niemu i...

Zamknij