ggg ggg ggg

9-latek stracił panowanie nad quadem. Pasażer trafił do szpitala

9-lertni kierujący stracił panowanie nad czterokołowcem i wywrócił quada. Do szpitala trafił równie młody pasażer. Drogi rodzicu bądź odpowiedzialny! Kupuj przemyślane prezenty.

Coraz więcej na drogach pojawia się małoletnich amatorów motorowerów. Większość z nich nie posiada uprawnień do kierowania. Również w większości przypadków skutery oraz quady są prezentem od rodziców. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, ponieważ kocha… swoją pociechę. Spełnia marzenia i cieszy się kiedy widzi uśmiechnięte dziecko. Warto jednak pamiętać, aby nasze prezenty były przemyślane i bezpieczne. Od tragedii często dzieli nas cienka linia. Pamiętajmy! Miłość = Bezpieczeństwo!

W środę o godzinie 18.00 dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nastolatków w miejscowości Długosiodło. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 9-letni mieszkaniec gminy Długosiodło na ul. Piaskowej stracił panowanie nad quadem i wywrócił pojazd. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala został przetransportowany 13-letni pasażer. Również w tym przypadku nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania tym typem pojazdu. Teraz sprawę zbadają policjanci wspólnie z sądem dla nieletnich.

Apelujemy do rodziców o odpowiedzialny zakup prezentów. Na naszych drogach w tym roku doszło już do kilku wypadków z udziałem młodocianych motorowerzystów, a 2 motocyklistów w wyniku poniesionych obrażeń poniosło śmierć na miejscu. Zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo naszych pociech. Pamiętajmy, że czasu nie da się cofnąć.

Przypominamy, że do kierowania motorowerem wymagane jest prawo jazdy kategorii AM. Może je uzyskać osoba, która ukończyła 14 lat, uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami, odbyła kurs w ośrodku nauki jazdy, zdała egzamin państwowy i ma pisemna zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Autor: kom. Damian Wroczyński

811 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W związku z drugą falą pandemii koronowawirusa od soboty, 10 października na terenie całego kraju obowiązują obostrzenia takie jak w strefie żółtej.

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas ubiegłosobotniej konferencji, stosujemy zasadę – zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa. Nasze zdrowie zależy...

Zamknij