ggg ggg ggg

80 lat temu w Pułtusku urodził się Krzysztof Klenczon

Symboliczną czerwoną różą uczciliśmy pamięć tego wielkiego twórcy.

Krzysztof Antoni Klenczon przyszedł na świat w Pułtusku 14 stycznia 1942 roku. Zmarł w Chicago 7 kwietnia 1981.
Był polskim kompozytorem, wokalistą i gitarzystą muzyki z gatunku rock. Uważany jest dziś za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków polskich w historii muzyki popularnej.
W roku 1964 był liderem grup muzycznych takich jak Pięciolinie, później pięć lat w Czerwonych Gitarach (będąc autorem takich przebojów jak „Nikt na świecie nie wie”, „Historia jednej znajomości” czy też „Tak jak ty”), oraz w początkach lat siedemdziesiątych grał w Trzech Koronach, nagrywając w sumie swej kariery takie przeboje jak „Natalie-piękniejszy świat”, „Czyjaś dziewczyna”, „Port”, „10 w skali Beauforta”.
Od 2013 roku w Pułtusku organizowany jest festiwal poświęcony twórczości Krzysztofa Klenczona w który organizacyjnie zaangażowane jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Dom Polonii Zamek w Pułtusku Hotel Zamek Pułtusk*** Dom Polonii. Obok rywalizacji uczestników konkursu organizowane są: warsztaty wokalno-instrumentalne, koncert finałowy z udziałem laureatów festiwalu i zaproszonych gwiazd (m.in. Czerwone Gitary, Żuki, Stan Borys, Wojciech Korda, Natalia Niemen), pokazy, wystawy, koncerty.

/Źródło: Polonijna Agencja Informacyjna,
info Hotel Zamek Dom Poloni w Pułtusku/

865 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hołd dla bohaterstwa rodziny Lubkiewiczów

13 stycznia 2022 r. w Sadownem oddano hołd pod pomnikiem upamiętniającym tragiczną śmierć trojga członków rodziny Lubkiewiczów zamordowanych przez Niemców...

Zamknij