ggg ggg ggg ggg

70 – lecie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie

11 października 2014 r. łochowskie liceum obchodziło jubileusz powstania szkoły.

Na zjazd przybyło około 140 absolwentów tej długoletniej placówki. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą celebrowaną przez ks. biskupa Tadeusza Pikusa, Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej w kościele Niepokalanego Serca NMP w Łochowie. Następnie goście i absolwenci przeszli na uroczystości jubileuszowe do budynku szkoły, gdzie na hali sportowej odbyła się część oficjalna i artystyczna. Rolę gospodarza pełnił obecny dyrektor LO Andrzej Suchenek. Wśród gości gorąco witano m.in.: Elżbietę Lanc – wicemarszałek województwa mazowieckiego, Ewę Janinę Orzełowską – członka Zarządu Województwa Marszałkowskiego, ks. biskupa Tadeusza Pikusa, brygadiera Ireneusza Królika – doradcę Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, starostę węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka, burmistrza Łochowa Mariana Dzięcioła, z-cę burmistrza Urszulę Kalinowską, komendantów policji i straży pożarnej, dyrektorów jednostek samorządowych i oświatowych, a przede wszystkim absolwentów i uczniów szkoły, pedagogów i pracowników byłych i obecnych. Młodzież zaprezentowała niezwykle różnorodny i ciekawy program artystyczny. Zawierał elementy od piosenek śpiewanych solo, w duecie, chórze, poprzez recytacje, występy zespołu tanecznego i cheerlederek. Program bardzo się podobał i goście w swoich przemowach wielokrotnie zwracali uwagę na przygotowanie młodzieży i promowanie talentów nie tylko, co do tańca, ale również słowa, poezji i teatru. Całość prowadził uczeń i absolwent Michał Postek obecnie asystent starosty węgrowskiego i osoba kandydująca w obecnych wyborach samorządowych.

dscf1464
Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety: www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy galerię zdjęć oraz filmy z wypowiedziami szanownych gości i z fragmentami programu artystycznego.
Niezwykle wzruszającymi momentami były wypowiedzi i wspomnienia absolwentów. Najstarsi absolwenci pamiętali początki szkoły (1944 rok i nieco później) oraz inicjatorkę, nauczyciela i pierwszego dyrektora – Marię Sadzewiczową.
Uroczystość była okazją do wyróżnień. Medal Pro Mazowia nadawany za szczególne zasługi dla województwa Mazowieckiego ustanowiony przez marszałka otrzymała szkoła, czyli LO w Łochowie (odebrał dyrektor Andrzej Suchenek).
Dyplomy uznania otrzymali:
Nauczyciele obecnie pracujący w Liceum: Małgorzata Kaźmierczak, Małgorzata Kowalewska, Jolanta Stanicka, Małgorzata Szeja, Jerzy Szeja, ks. Marek Wróbel, Renata Jaczewska, Danuta Pierzchalska, Anna Pękul.
– nauczyciele emeryci: Henryka Kocińska, Barbara Domańska, Halina Mioduszewska, Daniela Pocenta, Janina Gałązka, Stanisława Skórka, Wiesław Stanicki, Andrzej Skolimowski,
– pracownicy administracji i obsługi: Bożena Molska, Anna Moleń, Bernard Głowacki,
– emerytowani pracownicy administracji i obsługi: Zofia Pazdyga, Teresa Kowalczyk, Jadwiga Jasińska, Grażyna Powierża.


Po wspólnym obiedzie goście i absolwenci udali się na zwiedzanie szkoły, o której już wcześniej mówiono, że niezwykle różni się od tej sprzed lat. Wypiękniała, jest nowoczesna, przestronna i wyposażona w ogromną halę sportową. Absolwenci mogli spotkać się w specjalnie przygotowanych kawiarenkach, obejrzeć zdjęcia i albumy oraz uściskać swoich nauczycieli, którzy przybyli na zjazd i uroczystości. A o godz. 20.00 rozpoczął się tradycyjny i historyczny Bal Absolwentów, który trwać miał do 4.00 nad ranem.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

6 086 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
SŁUŻBA NA RZECZ INNYCH

Wywiad z Ireneuszem Królikiem - doradcą Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Kurier W…: Czym dla Pana Brygadiera jest praca w...

Zamknij