ggg ggg

6,3 mln dla Ząbek z Funduszu Inwestycji Samorządowych!!!

Ząbki otrzymały najwięcej, bo blisko 6,3 mln zł z Tarczy Antykryzysowej dla samorządów, spośród gmin powiatu wołomińskiego. Dzięki tym środkom miasto będzie mogło się nadal rozwijać i realizować kolejne inwestycje, nawet w tych trudnych, epidemicznych czasach.

Wieloletni wysiłek inwestycyjny i determinacja władz Ząbek w pozyskiwaniu środków zewnętrznych po raz kolejnych zaprocentowały. Ząbki od lat są liderem w powiecie w zakresie udziału budżetu inwestycyjnego do całości budżetu. A to było jednym z kryteriów podziału środków i bezpośrednio przełożyło się na skalę przyznanej dotacji.
Fundusz Inwestycji Samorządowych to kolejna tarcza antykryzysowa, tym razem skierowana bezpośrednio do samorządów. To 6 miliardów złotych z Funduszu Covid-19 – 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów. Na Mazowsze przypada ponad 600 mln złotych, Powiat Wołomiński wraz z gminami otrzymają blisko 43 mln na podreperowanie swoich budżetów uszczuplonych skutkami epidemii. Miasto Ząbki otrzyma najwięcej w powiecie, bo 6,3 mln zł. Środki pomocowe są bezzwrotne, a procedury ich otrzymania przez samorządy zostaną maksymalnie uproszczone.
Dzięki tym środkom z tarczy dla samorządów, pomimo spadku wpływów do budżetu z innych źródeł, Ząbki nadal będą mogły się rozwijać i inwestować. Dodatkowe miliony posłużą m.in. jako wkład własny, do już realizowanych projektów, na które pozyskano środki zewnętrzne. Są to m.in.: projekt rozbudowy kanalizacji deszczowej, budowa nowych dróg w ramach dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych, czy dokończenie projektu zieleni, ścieżek rowerowych, parkingów. Dzięki środkom z rządowej tarczy dla samorządów, Ząbki w roku bieżącym mają szanse na realizację zaplanowanych inwestycji. Kończymy budowę nowej szkoły, przedszkola i hali sportowej. Kończymy realizację rozpoczętych w zeszłym roku inwestycji drogowych i rozpoczynamy nowe.
/UM Ząbki/

238 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
5 lipca rozpoczyna się Plener Rzeźbiarski pn. „Święto Virtuti Militari”

Przed Urzędem Miasta i Gminy w Radzyminie z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej stanęła pierwsza okolicznościowa, drewniana rzeźba pt. „Bolszewika goń,...

Zamknij