ggg ggg

50-lecie SP nr 5 w Wołominie

19 maja 2017 roku Zespół Szkół nr 5 w Wołominie obchodził 50-lecie swojej działalności i istnienia. Jego otwarcie odbyło się 1 września 1966 roku na Stadionie Sportowym.

 

fot4Zespół Szkół tworzy: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 im. Cypriana Kamila Norwida i Sportowe Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków. Jak ważną jest placówką oświatową niech świadczy to, że wielu znakomitych gości, którzy uczestniczyli w tej uroczystości są absolwentami szkoły m.in. burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, zastępca burmistrz Edyta Zbieć, sekretarz gminy Małgorzata Izdebska, skarbnik gminy Marta Maliszewska, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Wołominie – Adam Bereda. Na uroczystości przybyli również: przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego, olimpijka Luiza Złotkowska, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Polskiego Związku Koszykówki, dyrektorzy i kierownicy instytucji, zakładów, placówek oświatowych, szkół i przedszkoli. Samorząd reprezentowali: wicestarosta Adam Łossan, radni Rady Powiatu na czele z wiceprzewodniczącymi: Haliną Bonecką oraz Jerzym Mikulskim. Gorąco witano absolwentów szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły. Rozpoczęto od memoriału olimpijskiego, a uczennice wniosły i zapaliły pochodnię olimpijską.
Dyrektor szkoły Małgorzata Posmyk w swoim wystąpieniu podkreślała, że jubileusz jest swoistą podróżą w czasie i skłania do refleksji nad tym, jaką rolę odegrała szkoła w naszym życiu, jak proces wychowawczy ukształtował naszą dalszą przyszłość. Jak wiele zawdzięczamy latom spędzonym w szkole podstawowej i jakie wartości zabraliśmy w przyszłość. Ksiądz prałat Zygmunt Podstawka udzielił szkole błogosławieństwa. Młodzież szkoły przygotowała część artystyczną, gdzie w zabawnych scenkach udowadniała jak wyjątkową jest ich szkoła. Zaprezentowano umiejętności takie jak taniec, ewolucje sportowe oraz to co najbardziej podkreślało dorobek sportowy szkoły – zdobyte puchary.
Wiele było gratulacji, ciepłych słów i wspomnień podczas licznych przemówień. Goście pozostawili nie tylko słowa, ale również prezenty, wręczali na ręce pani dyrektor bukiety kwiatów. Przedstawiciele PKOL wręczyli flagę, wicestarosta A. Łossan i wiceprzewodniczący Rady Jerzy Mikulski pamiątkowy ryngraf, burmistrz Elżbieta Radwan swoją wypowiedź zakończyła również wręczeniem pamiątkowej plakietki.
Uhonorowano osoby wspierające szkołę m.in. burmistrz Elżbietę Radwan, prezesa PWiK Paweł Solisa, przewodniczącego Komisji Edukacji Adama Beredę i wiele zasłużonych dla szkoły osób. Wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursów przygotowanych z okazji jubileuszu. Nagrody i podziękowania otrzymali również nauczyciele i pracownicy szkoły.
Gratulujemy i zapraszamy na stronę internetową naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie pod artykułem zamieścimy filmy z wypowiedziami i fragmentami uroczystości oraz uczniów nagrodzonych w konkursach przygotowanych z okazji jubileuszu szkoły.
/Janina Czerwińska/

 

2 064 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Twórczość Cypriana Kamila Norwida w interpretacji 124 utalentowanych, młodych mieszkańców Mazowsza…

We wtorek, 23 maja, dokładnie w 134. rocznicę śmierci Cypriana Kamila Norwida, w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyła się...

Zamknij