ggg ggg

50 lat pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody

Jubileusz Złotych Godów w tym roku był świętowany w Ostrowi Mazowieckiej inaczej niż zwykle.

Z powodu epidemii koronawirusa i wynikających z tego obostrzeń sanitarnych nie mogła odbyć się tradycyjna uroczystość Złotych Godów w Ratuszu, z udziałem wszystkich odznaczonych par małżeńskich. Początkowo w październiku, gdy sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwalała, Dostojni Jubilaci zapraszani byli indywidualnie do Urzędu Miasta. Spotkał się z nimi burmistrz Jerzy Bauer i osobiście wręczył medale Prezydenta RP „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Parom małżeńskim, świętującym 50 lat pożycia burmistrz życzył zdrowia i szczęścia w życiu osobistym oraz wiele radości i pomyślności.
Natomiast w listopadzie, gdy sytuacja epidemiczna zaczęła się pogarszać i wprowadzono dodatkowe obostrzenia, w trosce o bezpieczeństwo, indywidualne spotkania burmistrza z Jubilatami zostały odwołane. Pozostałym parom odznaczenia dostarczyli do domów pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego. Łącznie medalami Prezydenta RP „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” zostało odznaczonych 59 par: Alina i Franciszek Ambroziak, Jadwiga i Mieczysław Ambroziak, Janina i Janusz Andrejew, Danuta i Wiesław Barszcz, Zofia i Stefan Bembenek, Elżbieta i Waldemar Borowi, Witold i Krystyna Brzostek, Apolonia i Stanisław Brzózka, Halina i Stanisław Chrzanowscy, Teresa i Ryszard Dawidczyk, Celina i Antoni Dawidowscy, Alicja i Jan Dąbkowscy, Renata i Jerzy Frąckiewicz, Kazimiera i Edward Gałązka, Wiesława i Stefan Górscy, Aniela i Jan Grabowscy, Janina i Mieczysław Iwańczuk, Joanna i Roman Jastrzębscy, Teresa i Stefan Kacprzyk, Hanna i Janusz Kaczmarek, Barbara i Tadeusz Kamińscy, Alina i Wojciech Kaniuk, Helena i Andrzej Kulczyńscy, Ewa i Edward Kulesza, Jadwiga i Kazimierz Kulesza, Agata i Ryszard Kuliberda, Krystyna i Roman Kurak, Marianna i Kazimierz Kopańscy, Marianna i Witold Koziara, Teresa i Mieczysław Kwiatkowscy, Apolonia i Jerzy Łukaszewicz, Jadwiga i Kazimierz Łupińscy, Krystyna i Władysław Malec, Halina i Tadeusz Maleńcy, Zofia i Ryszard Mazurek, Waleria i Jerzy Mierzejewscy, Marianna i Stanisław Nowaccy, Aldona i Tadeusz Orłowscy, Alicja i Jerzy Pieńkos, Janina i Wiesław Prusak, Elżbieta i Zygmunt Raczko, Marianna i Mirosław Równi, Teresa i Jan Samsel, Barbara i Witold Sienkiewicz, Alicja i Janusz Skarzyńscy, Anna i Józef Socik, Danuta i Jerzy Sówka, Krystyna i Zbigniew Spinek, Halina i Józef Staniaszek, Krystyna i Mieczysław Staniaszek, Henryka i Jan Szydlik, Barbara i Waldemar Szkoda, Anna i Jerzy Szymalscy, Sabina i Zygmunt Śledziewscy, Teresa i Jerzy Waraccy, Elżbieta i Stanisław Wyszomirscy, Wanda i Mirosław Załęgowscy, Jadwiga i Józef Zbiejczyk, Barbara i Jerzy Żebrowscy.

Drodzy Jubilaci, życzymy Wam nieustającego szczęścia i miłości, zdrowia, wyrozumiałości oraz radości na dalsze wspólne dni.

/UM Ostrów Mazowiecka/

199 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dofinansowanie kolejnej inwestycji drogowej

7 grudnia br. władze powiatu ostrowskiego zawarły z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem umowę na dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej...

Zamknij