ggg ggg

23 czerwca – BŁOGOSŁAWIEŃSTWO WODY

23 czerwca br., tradycyjnie mieszkańcy regionu świętowaliby najkrótszą noc w roku nad brzegiem Narwi podczas ,,Pułtuskich Wianków”. Z troski o bezpieczeństwo lokalnej społeczności, w związku z epidemią Covid-19 organizatorzy wydarzenia zdecydowali, iż tegoroczne świętowanie ,,sobótki” w formie imprezy masowej nie odbędzie się. Tradycji jednak stało się zadość.

Dbając, aby błogosławieństwo wody odbyło się bez rozgłosu, tuż po godz. 11:00 na Narew wypłynęła łódź patrolowa wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Pułtusku z Zastępcą Burmistrza Miasta Pułtusk Mateuszem Miłoszewskim i ks. Krzysztofem Stawickim z parafii św. Józefa w Pułtusku. Nie mogło zabraknąć łodzi patrolowych Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Pułtusku – służb, które dbają o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających nad wodą.
Pracownicy Wydziału Edukacji i Promocji, chcąc symbolicznie oddać charakter dzisiejszego dnia, przygotowali z kolorowych kwiatów wianek z herbem Pułtuska, który z łodzi WOPR puścili na rzece najmłodsi uczestnicy dzisiejszego wydarzenia.

/Wydział Edukacji i Promocji
Urzędu Miejskiego w Pułtusku/

109 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konferencja prasowa w biurze poselskim posła Henryka Kowalczyka

W konferencji, oprócz przedstawicieli mediów, udział wzięli przedstawiciele samorządów z powiatu pułtuskiego. Poseł Henryk Kowalczyk przedstawił Fundusz Inwestycji Samorządowych. Fundusz...

Zamknij