ggg ggg ggg ggg

21 dróg za 21 mln zł
– Podpisano umowę na największą inwestycję drogową w historii Ząbek!

W ubiegły czwartek, 22 lutego podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Ząbki, Burmistrz Małgorzata Zyśk podpisała umowę na budowę 21 dróg w mieście za kwotę 21 mln złotych. Największa inwestycja drogowa w historii Ząbek ma zostać zrealizowana w ciągu 15 miesięcy.

– Bardzo się cieszę, że dzisiaj spotykamy się, żeby podpisać tak potężną umowę, przewidującą budowę i rozbudowę 21 dróg.
Na tę inwestycję pozyskaliśmy aż 20 milionów złotych. Z miejskiego budżetu dokładamy tylko 1 milion złotych. Wierzę, że dzięki tej inwestycji diametralnie poprawimy miejską infrastrukturę drogową, czyniąc wiele dobrego dla mieszkańców – podkreśliła Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk.
W ubiegłoczwartkowej konferencji, którą zorganizowano w ząbkowskim magistracie, obok Pani Burmistrz udział wzięli również: Zastępca Burmistrza Arkadiusz Powierża, Kierownik Biura Zamówień Publicznych Anna Paciorek, Kierownik Referatu Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Izabela Wrona, Kierownik Referatu Inwestycji Radosław Hernik oraz wykonawca inwestycji Piotr Skłodowski, właściciel firmy „Agbud Group”.
W ramach podpisanej umowy zostaną przebudowane i rozbudowane następujące ulice:
Gałczyńskiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Lisa-Kuli, Marii Konopnickiej, Modrzewiowa, Norwida, Paderewskiego, Parkowa, Wesoła, Prusa, Wita Stwosza, Nowa (odc. od Chłopickiego do Jana Pawła), Konstantego Budkiewicza, Zieleniecka, Wilcza, Gwiaździsta, Stefczyka, Kuleszy, Żabia, Skowronka (dwa odcinki: Bociania – Zycha, Zycha – granica miasta).
Inwestycją zostanie objęte praktycznie całe miasto. Jednakże, jak poinformowała Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk, nie zakłóci to funkcjonowania miasta. W przebudowie będą głównie drogi dojazdowe do posesji mieszkańców, poza ulicą Nową, która jest bardziej strategiczną ulicą w mieście. Jednak jej budowa odbędzie się w miesiącach letnich, gdy nie będzie dużego natężenia ruchu, nie będzie już także zajęć w szkołach. Na remontowanych drogach nie przebiegają trasy linii autobusowych, prace nie zakłócą więc funkcjonowania komunikacji miejskiej na terenie Ząbek.
Warto raz jeszcze podkreślić, że na realizację największej inwestycji drogowej w dziejach Ząbek, władze samorządowe z Burmistrz Małgorzatą Zyśk na czele, pozyskały aż 20 mln złotych rządowego wsparcia, w ramach zadania inwestycyjnego „Poprawa stanu dróg publicznych na terenie Miasta Ząbki – Polski Ład”. Dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 95%. (Miasto do inwestycji faktycznie dołoży jednie 1 mln zł).
Inwestycja została podzielona w przetargu na dwie części. Obie, wygrał jeden wykonawca – firma „Agbud Group” Piotr Skłodowski Spółka komandytowa z siedzibą w Karpinie.
Inwestycja rozpocznie się, po uzgodnieniu czasowej organizacji ruchu. Wówczas wykonawca będzie miał 7 dni na jej wdrożenie i rozpoczęcie robót. Przewidywany termin rozpoczęcia prac to początek marca br. Realizacja inwestycji ma potrwać 15 miesięcy.
Czasowa organizacja ruchu będzie wdrażana stopniowo i stopniowo będą wykonywane prace na podstawie ustalonego między miastem a wykonawcą, harmonogramu.
Przy tworzeniu harmonogramu zwrócona zostanie szczególna uwaga nie tylko na to, aby jak najszybciej zakończyć inwestycję, ale również na to, by mieszkańcy jak najmniej odczuli niedogodności związane z jej realizacją.

/opr. KW; Iwona Potęga – UM Ząbki;
foto: UM Ząbki/

213 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Żywa lekcja historii o Powstaniu Styczniowym w Radzyminie

„Powstanie Styczniowe na terenie dawnego Powiatu Stanisławowskiegoi powiatów ościennych” – to tytuł niezwykle ciekawej prelekcji, którą dla uczniów Szkoły Podstawowej...

Zamknij