ggg ggg ggg ggg

200 uczniów klas pierwszych Szkół Mundurowych PUL ślubowało w Wołominie!

„Jednoczyć wysiłki dla dobra szkoły, miasta i regionu. Pracować dla chwały i szczęśliwej przyszłości Polski – mojej Ojczyzny. Ślubujemy! Tak nam dopomóż Bóg” – takie właśnie słowa uczniowskiej roty, zabrzmiały 7 października 2018 r. na Placu 3 Maja w Wołominie.

Rotę ślubowania wypowiedziało chórem 201 dziewcząt i chłopców z pierwszych klas liceów mundurowych, prowadzonych przez Stowarzyszenia Płockiego Uniwersytetu Ludowego. Byli to uczniowie: I LO PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie, I LO PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.
Ślubowanie poprzedził dwudniowy obóz integracyjno – szkoleniowy w Nowym Miszewie, w którym wzięli udział pierwszoklasiści.
Uroczystości, które odbyły się w niedzielę, 7 października, rozpoczęła Msza Święta w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej celebrowana przez księdza proboszcza Witolda Gajdę i zaproszonych duchownych.
Kazanie do uczniów, gości, grona pedagogicznego, rodziców i sympatyków szkoły skierował ks. kpt. Grzegorz Idzik. Podczas nabożeństwa obecne były Poczty Sztandarowe placówek PUL z: Wołomina, Kutna, Płocka i Ciechanowa.
Po zakończeniu Mszy Św., pododdziały honorowe szkół poprowadziły pierwszoklasistów na oficjalną część obchodów, która odbyła się na Placu 3 Maja. Tam, nastąpiło uroczyste podniesienie Flagi Państwowej RP na maszt, a następnie dowódcy pododdziałów złożyli meldunki o gotowości do uroczystości panu ppłk. Mariuszowi Powierży.
Kolejnym punktem obchodów były przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości. Głos zabrali: Prezes Zarządu PUL p. Paweł Kaczyński, Burmistrz Wołomina p. Elżbieta Radwan oraz Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego p. Adam Łossan.
W uroczystości wzięli udział licznie przybyli mieszkańcy Wołomina, rodzice, wychowawcy i goście, wśród nich oficerowie służb mundurowych: Przedstawiciele Dowództwa Garnizonu Warszawa, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie insp. dr Marek Ujazda, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie mł. bryg. Andrzej Wysocki, Przedstawiciele Związków Kombatanckich, Stowarzyszeń i Fundacji współpracujących ze szkołami PUL.
Uroczysta zbiórka zgodnie z ceremoniałem wojskowym i regulaminem musztry, zakończyła się defiladą przy dźwiękach „Warszawianki”.
Drugą część obchodów stanowiły spektakularne pokazy wyszkolenia sportowo-obronnego, które przygotowali gospodarze uroczystości – uczniowie I LO PUL 111 Eskadry Myśliwskiej pod kierunkiem p. Adama Drajkowskiego. Uczestnicy uroczystości i mieszkańcy Wołomina mogli podziwiać widowisko pełne popisów sprawnościowych, wybuchów i dymu. Zainteresowaniem widzów cieszyła się zwłaszcza wyreżyserowana brawurowa akcja służb mundurowych, które uniemożliwiły kradzież pieniędzy z bankomatu i ujęły sprawców rozboju.
Tradycyjnie obchody zakończyły się poczęstunkiem – wojskową grochówką i domowym ciastem.
Jak przyznają organizatorzy, uroczystości te stanowiły ogromne przeżycie nie tylko dla uczniów klas pierwszych I LO PUL, ale także dla całej szkoły, a nawet Wołomina.
/I LO PUL/

2 622 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Robert Gołaszewski ponownie i bezkonkurencyjnie wygrał wybory na burmistrza Łochowa

Dotychczasowy burmistrz w wyborach samorzadowych, które odbyły się 21 października 2018 r. uzyskał 5520 głosów tj. 68,26%, daleko zostawiając za...

Zamknij