ggg ggg
ggg ggg

19. Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich

Za nami 19 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich, który miał miejsce 15 i 16 maja w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie.

burst

Podobnie jak w latach poprzednich także i w tym roku Festiwal odbył się dwuetapowo. Organizatorem wydarzenia był Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, a współorganizatorem Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie.
Celem Festiwalu była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy teatralnej. Główną nagrodą półfinału jest udział grupy teatralnej w finale, który odbędzie się 16 czerwca 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.
W pierwszym dniu wystąpiły dwa zespoły: Grupa Teatralna „Baj” z Sadownego i Grupa Artystyczna Next-Level z Łochowa.
Ocenę wszystkich spektakli dokonało Jury w składzie:
Magdalena Chabros – Dyrektor artystyczny festiwalu „Inkubator”- Przewodnicząca,
Katarzyna Kownacka – aktorka,
Artur Lis – Dyrektor MiGOK, aktor, reżyser.
I miejsce zajęła grupa Next- Level i to oni pojadą na Finał do Siedlec.
W kolejnym dniu udział w Festiwalu wzięły: Młodzieżowy Teatr Profilaktyki „FARSA” z Wyszkowa i Grupa Teatralna „Oktaryna” z Jadowa. Ocenę spektakli przeprowadziło Jury w składzie:
Anna Mizińska – Przewodnicząca Jury, Szef Działu Teatru (Mazowiecki Instytut Kultury), Aleksandra Sęczyk – Koordynator ds artystycznych, Artur Lis – Dyrektor MiGOK , aktor, reżyser.
I miejsce zajął Młodzieżowy Teatr Profilaktyki „FARSA” i to również oni pojadą na Finał. Serdecznie gratujemy.!
Uświetnieniem Festiwalu był spektakl pt. „A miał być cud” z piosenkami Agnieszki Osieckiej w reżyserii Jana Szurmieja, w którym udział wzięli Halina Rowicka, Jacek Kawalec, a akompaniamentował Mikołaj Hartel. Spektakl odbył się w Sali Kinowej im. J.Paderewskiego w Łochowie.

/Red. Aleksandra Sęczyk/

437 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie w sprawie elektromobilności

Wkrótce w mieście pojawią się stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych. Miasto Ostów Mazowiecka podpisało w tej sprawie list intencyjny z...

Zamknij