ggg ggg ggg

1,8 tys. nielegalnych automatów do gier na Mazowszu w 2019 r.

  • Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w 2019 r. wykryła 1787 nielegalnych automatów do gier o wartości ponad 21 mln zł.
  • Tylko w styczniu 2020 r. mazowiecka KAS zatrzymała 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych.
  • Walka z hazardem to również prewencja, dlatego prowadzimy akcję edukacyjną pt. „Hazard? Nie, dziękuję”.
  • W roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach uczestniczyło prawie 15 tys. młodych osób, kolejne 5 tys. edukujemy w trwającym roku szkolnym.

Styczeń 2020 r.

W styczniu 2020 r. KAS przeprowadziła 35 kontroli na terenie Mińska Mazowieckiego, Wołomina, Otwocka i Warszawy, gdzie zabezpieczyliśmy 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Zamknięte „kasyna”, zlokalizowane w miejscach ogólnodostępnych, działały pod fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.

W jednym z nielegalnych lokali zatrzymaliśmy 5 mężczyzn. Jeden z nich był opiekunem lokalu, pozostali prowadzili gry na automatach. W trakcie przeszukania zabezpieczono 9 automatów do gier hazardowych o wartości rynkowej ponad 100 tys. zł, gotówkę i dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Podczas akcji zabezpieczyliśmy zdjęcia funkcjonariuszy KAS, które pomagały pracownikom nielegalnych miejsc na identyfikację klientów i ich selekcję.

2018 r. i 2019 r.

Od stycznia do grudnia 2019 r. mazowieccy funkcjonariusze przeprowadzili 412 kontroli, podczas których zabezpieczyli 1787 automatów. W analogicznym okresie 2018 r. mazowiecka KAS przeprowadziła blisko 375 kontroli dot. urządzania gier hazardowych na automatach poza kasynami i salonami gier oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier. W wyniku tych działań ujawniliśmy 1669 automatów.

Zatrzymane automaty, wobec których sąd orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa,
 są niszczone w magazynie likwidacyjnym Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Nielegalne automaty poddaje się trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu, które uniemożliwia ich dalsze użytkowanie.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa, tj. grzywna, pozbawienie wolności do 3 lat albo obie te sankcje łącznie.

Akcja edukacyjna pt. „Hazard? Nie, dziękuję”

Nielegalny hazard to już nie tylko salony gier dla „wtajemniczonych”, ale również coraz łatwiej dostępne – także dla dzieci – strony internetowe. Walka z hazardem to również prewencja. Prowadzimy akcję edukacyjną pt. „Hazard? Nie, dziękuję”. W roku szkolnym 2018/2019
w woj. mazowieckim w zajęciach uczestniczyło prawie 15 tys. młodych osób, kolejne 5 tys.
w bieżącym roku szkolnym.

Zgłoś nielegalny hazard

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz pod adresem e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

„Jednym z priorytetowych zadań Krajowej Administracji Skarbowej jest zwalczanie nielegalnego urządzana gier hazardowych, w których uczestniczą bardzo często osoby niepełnoletnie. Dlatego przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Warszawie
od 1 października 2019 r. kontynuowana jest ogólnopolska kampania pt. „HAZARD? Nie, dziękuję”. Spotkania z młodzieżą prowadzą wykfalifikowani pracownicy oraz funkcjonariusze, którzy przeszkolili już  blisko  5 tys. młodych osób” – powiedział Robert Antoszkiewicz – Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

/IAS Warszawa/

1 769 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Komenda Powiatowa Policji Wołomin kronika kryminalna od 24.02.2020 do 01.03.2020

Pożary   25.02.2020 KOBYŁKA,  Mieszkaniec Kobyłki powiadomił o wydobywającym się dymie przez okno domu jednorodzinnego. Policjanci KP Kobyłka na miejscu...

Zamknij