ggg

18 271 684,63 zł dofinansowania otrzymał Wyszków na dwa ostatnie etapy budowy obwodnicy śródmiejskiej

12 lipca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie podpisana została umowa na dofinansowanie budowy III i IV etapu obwodnicy śródmiejskiej miasta.

 

fot2Wyszków ma się z czego cieszyć, bo problemy z dokończeniem budowy obwodnicy śródmiejskiej mamy od kilku lat i jak widać, ta bardzo potrzebna inwestycja usprawniająca ruch w mieście, doczeka się końca. Projekt pt.: Budowa obwodnicy śródmiejskiej Wyszkowa – etap III i IV będzie kosztowny, gdyż całość inwestycji wyniesie 31 926 021,20 zł. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma wsparcie ze środków unijnych w ramach RPO WM 2014-2020. Wartość dofinansowania to ponad 18 mln 270 tysięcy zł.
Umowę z ramienia Samorządu Województwa Mazowieckiego podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski.
Jak zaznaczał w swojej wypowiedzi burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oczekiwania wobec tej drogi są bardzo duże. Opisując nowe etapy budowy podkreślał, że cała droga będzie mieć ścieżki rowerowe. Na ręce wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej złożył podziękowania za uwzględnienie przez Mazowiecki Samorząd potrzeb Wyszkowa i za współpracę na etapie składania wniosku i uzgodnień. Z kolei wicemarszałek J.E. Orzełowska gratulowała dobrego wniosku, niezbędnego, aby pozyskać środki, tym bardziej, że wniosków było bardzo dużo. Gminę czeka również wykonanie inwestycji i wcale niełatwe rozliczenie pozyskanych środków. Odniosła się również do kolejnego wyszkowskiego wniosku, gdyż Zarząd Województwa Mazowieckiego właśnie w ostatnich dniach rozpatrywał wnioski dot. dofinansowania kultury i zabytków, a taki wniosek gmina Wyszków złożyła.
Elżbieta Lanc – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego uchyliła nieco rąbka negocjacji zdradzając, że burmistrz Grzegorz Nowosielski walczył do końca, aby środki na dofinansowanie obwodnicy były, jak największe. Złożyła też gratulacje i podkreśliła, że to wielka przyjemność uczestniczyć w tak ważnym dla miasta, historycznym dniu podpisania tej umowy.
Zapraszam na stronę internetową naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie wraz z artykułem i galerią zdjęć zamieścimy film z wypowiedziami uczestników uroczystości.
Inwestycja obejmie realizację III i IV etapu budowy obwodnicy Wyszkowa. Planowana droga rozpoczyna się w dzielnicy przemysłowej miasta, tuż za rondem na ul. Leśnej, które będzie łączyło nową drogę z II etapem obwodnicy. Dalej przecina linię kolejową na trasie Warszawa-Ostrołęka, w tym miejscu wybudowany zostanie nowy wiadukt. Dalej trasa przetnie obecną ul. I Armii Wojska Polskiego, gdzie wybudowane zostanie nowe rondo i zakończy się na ul. Białostockiej (przy skrzyżowaniu z ul. Jana Matejki). Nowa trasa będzie liczyła 1,8 km, która bezpośrednio połączy drogę ekspresową S8 z drogą krajową Strzelno-Siemiatycze. Prace na terenie budowy trwają już od ubiegłego roku. Widać też prace ziemne prowadzone od ronda na ul. Leśnej w kierunku przejazdu kolejowego oraz prace rozbiórkowe starych magazynów GS-u. Wcześniej oczyszczano miejsce na poszerzoną ul. Sienkiewicza oraz dokonano pewnych prac wytyczających ślad nowej części obwodnicy i drogi obrzeżem osiedla Matejki do przyszłego ronda.
W ramach projektu wykonane zostaną prace drogowe, m.in. budowa nawierzchni jezdni, skrzyżowań, wiaduktu i kanalizacji deszczowej. Przebudowana będzie również sieć wodociągowa, gazowa, ciepłownicza i elektroenergetyczna. Ponadto powstaną elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego m.in. zatoki przystankowe, chodniki, zjazdy czy ekrany akustyczne. Na ulicach pojawi się również nowe oświetlenie.

/Janina Czerwińska/

 

1 013 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozstrzygnięto konkurs na projekt budynku dla Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej

W  piątek,  7 lipca br.  został  rozstrzygnięty  konkurs architektoniczny  na projekt  budynku dla Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej....

Zamknij