ggg ggg ggg

17 lipca w Ząbkach zebrano ponad 17 litrów krwi

W niedzielę, 17 lipca na terenie Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa, podczas której zebrano łącznie 17,1 l krwi.

W niedzielę, 17 lipca w godzinach od 9:00 – 14:00 Miejskie Centrum Sportu przy ul. Słowackiego w Ząbkach stało się miejscem kolejnej z odbywających się cyklicznie akcji poboru krwi.
Podczas lipcowej zbiórki zarejestrowano 60 osób, z których krew oddało 38 honorowych krwiodawców. Tym samym, łącznie udało się pozyskać 17,1 litra tej życiodajnej tkanki.
Warto nadmienić, że oddając krew w Ząbkach można było włączyć się w pomoc dla ośmioletniej Nadii Słomczyńskiej, która walczy z nowotworem układu limfatycznego.
W imieniu organizatorów akcji dziękujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie tym, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel rodziców ośmioletniej pacjentki Oddziału Hematologii Onkologii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. Słowa uznania za zorganizowanie akcji należą się również instytucjom takim jak: Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach, Klub HDK PCK „S R O 54”, Kręgielnia Ząbki & Fantazja Smaku, Fundacja Ronalda McDonalda.
Kolejna ząbkowska akcja poboru krwi odbędzie się już 25 września br. Zachęcamy Państwa do udziału!

/opr. KW; źródło: UM Ząbki/

225 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste obchody jubileuszu X-lecia zaprzysiężenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadmie

Ceremonią wręczenia strażackich odznaczeń i wyróżnień, a także uroczystym złożeniem ślubowania przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Ochotnicza Straż Pożarna w...

Zamknij