ggg ggg ggg

105 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce

Z tej okazji 28 października br. odbyły się uroczystości rocznicowe połączone z przekazaniem trzem jednostkom nowych wozów ratowniczych.

O randze tego wydarzenia świadczą także wyjątkowi goście: m.in. gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej w latach 2008-2015, obecnie wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Andrzej Wysocki mł. bryg. – komendat PSP w Wołominie, poseł na Sejm Piotr Uściński, władze samorządowe gminy oraz zaproszeni mieszkańcy.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji druhów z OSP Dąbrówka, podczas której został poświęcony nowo zakupiony sztandar. Po uroczystej mszy, obchody przeniosły się do hali sportowej, gdzie poświęcono i przekazano wozy bojowe dla: OSP Dąbrówka, OSP Ślężany i OSP Kołaków. Z okazji jubileuszu wręczono odznaczenia oraz medale zasłużonym strażakom za dotychczasową działalność. Dyplomami uznania zostali wyróżnienie najmłodsi druhowie– członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Dąbrówce. Wśród zasłużonych trzeba wymienić pana Leopolda Szczepańskiego z OSP Lasków, który został odznaczony honorowym medalem im. Bolesława Chomicza.
„Druhnom i Druhom aktywnie działającym na rzecz bezpieczeństwa dziękuję za gotowość do działań ratowniczych. Wasza sumienna praca, dzielność społeczna, troska o drugiego człowieka, jego życie, zdrowie i dorobek sprawiają, że cieszycie się w społeczeństwie niesłabnącym zaufaniem i dużym szacunkiem. Dzięki temu w Wasze szeregi chętnie wstępują kolejne pokolenia młodych ludzi. Taka postawa to wzór, na którym można z powodzeniem budować etos służby” – te wzruszające słowa zostały zawarte w specjalnym liście od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Joachima Brudzińskiego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce powstała w 1913 roku i od tego czasu prowadzi działalność ratowniczą na terenie gminy oraz codzienną służbę na rzecz jej mieszkańców.

/Info/

3 133 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wołomińskie obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości z aktywnym udziałem młodzieży!

W niedzielę, 11 listopada 2018 r. cała Polska hucznie świętowała piękny jubileusz – stulecie odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę po...

Zamknij