ggg ggg ggg

100 dni do matury, bal czas zacząć!

27 stycznia 2024 r. bal studniówkowy na hali WOSiR zorganizowała społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie.

To już kolejny bal studniówkowy wyszkowskich maturzystów i podobnie jak wcześniej i zapewne później przystrojona sala, piękne kreacje dziewcząt i pań oraz eleganckie garnitury młodych panów stwarzały niepowtarzalną atmosferę i zapowiadały całonocną zabawę na 100 dni przed maturą i egzaminem dojrzałości. Maturzyści z liceów i techników Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie z klas: 4LL, 4LE, 5TE, 5TI, 4LZ, 4LEO i 4LI wraz z osobami towarzyszącymi i z udziałem dyrekcji szkoły, wychowawców oraz rodziców świętowali swoją studniówkę 2024. Wieczór poprowadzili: Małgorzata Jakacka i Karol Urbaniak. Witali zebranych maturzystów oraz dyrekcję szkoły: Adama Mickiewicza, Elwirę Sawicz – Bakułę, Krzysztofa Ostrowskiego oraz kierownik Kształcenia Praktycznego Grażynę Witkowską, wychowawców klas, nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców oraz wszystkich zebranych. Bal studniówkowy tradycyjnie rozpoczęto od poloneza i chociaż ten dostojny staropolski taniec trudno inaczej tańczyć niż właśnie tradycyjnie maturzyści z ZS nr 3 wykonali go nieco inaczej wzbogacając o nowe elementy. Pierwszą turę i uczniów technikum poprowadził dyrektor Adam Mickiewicz, a licealistów w drugiej turze dyrektor Elwira Sawicz- Bakuła.
Następnie dyrektor Elwira Sawicz-Bakuła i dyrektor Adam Mickiewicz zwrócili się do maturzystów, podkreślając rolę tradycji, kultywowania obyczajów i samego poloneza oraz szczególnego balu, jakim jest właśnie studniówka oraz życząc dobrej zabawy i wielu wspomnień, które ze studniówką będą się wiązać.
Zebrani wysłuchali przesłanego na ręce dyrekcji listu od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Błogosławieństwa młodzieży udzielił ks. Mateusz Krajewski.
Była to również okazja do podziękowań skierowanych przez maturzystów i wręczenia kwiatów dyrekcji szkoły i wychowawcom klas. Bukiety kwiatów otrzymali: Monika Orłowska- Więch – wychowawca klasy 4LL, Mariola Mórawska – która przez ostatnie lata opiekowała się klasą 4LE, Sylwia Ludwikowska – wychowawca klasy 5TE, Katarzyna Buźniak – zajmująca się klasą 5TI, Robert Szulęcki – wychowawca klasy 4LZ, Tomasz Jaszkowski – opiekun klas 4LEO i LI. Podziękowano również Małgorzacie Szwed, która przygotowała uczniów do poloneza. Prowadzący maturzyści złożyli podziękowania nauczycielom za lata wspólnej pracy, wyrozumiałość i cierpliwość okazywaną obecnym maturzystom. W imieniu rodziców oraz Komitetu Studniówkowego głos zabrała Anna Urbaniak.
Oczywiście nie zabrakło też przygotowanych przez uczniów specjalnych pokazów. Bartek Jachacy zaśpiewał utwór Zbigniewa Wodeckiego pt. „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, a młodzież odtańczyła walca. Choreografię przygotowali: Katarzyna Rychlica i Sebastian Archacki. Walc wykonali: Izabela Archacka i Bartłomiej Kozon, Malwina Bluszko i Paweł Zdunek, Magdalena Czyż i Dawid Jechna, Weronika Wyszyńska i Jakub Rychlicki, Oliwia Dana i Karol Urbaniak, Karolina Ordak i Kacper Puławski, Maria Łada i Igor Powierza. Część oficjalną zakończono pamiątkowymi zdjęciami i młodzież zasiadła za biesiadnymi stołami, a niebawem ruszyła do tańca. Bal jak zwyczajowo się mówi trwał do świtu.

/KW/

239 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
JUBILEUSZ
100 urodzin Pani Narzymskiej Janiny

100 lecie urodzin to niecodzienna i wyjątkowa uroczystość. To piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu....

Zamknij