ggg ggg ggg

100 dni, 90 dni… coraz mniej czasu do matury – roztańczona studniówka maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie

Studniówka Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej odbyła się 10 lutego 2024 r. w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie, zamykając jednocześnie maraton bali studniówkowych w naszym mieście.

W balu studniówkowym wzięło udział ponad 150 par maturzystów z ośmiu klas wraz z osobami towarzyszącymi i z udziałem dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie, grona pedagogicznego na czele z wychowawcami i przedstawicielami rodziców. Nie zabrakło szacownych gości: Ewy Bartosiewicz, przewodniczącej Rady Powiatu, starosty Wojciecha Kozona, wicestarosty Leszka Marszała, Danuty Rogalskiej – przewodniczącej Rady Rodziców, ks. kanonika Zdzisława Golana oraz dyrekcji szkoły: dyrektora Mariana Popławskiego, wicedyrektor Elżbiety Mańko i wicedyrektor Izabeli Balińskiej. Część oficjalną studniówki poprowadzili Zuzanna Sitek i Sebastian Mróz.
Bal tradycyjnie rozpoczął się od odtańczenia dostojnego, staropolskiego poloneza, do którego przygotowali młodzież Marzena Strzemieczna i Sylwester Śniadała – nauczyciele wychowania fizycznego. Pomimo dużej ilości tańczącej młodzieży poloneza wykonano w jednej turze, którą poprowadził dyrektor szkoły Marian Popławski. Oczywiście zaproszeni goście również znaleźli się w tanecznym korowodzie prowadzeni przez uczniów i uczennice klas maturalnych.
Studniówka była także okazją do podziękowań kierowanych szczególnie gorąco i serdecznie do wychowawców i nauczycieli, którym młodzież wręczyła bukiety kwiatów. Słowa podziękowań za pomoc i wspieranie przez lata nauki usłyszeli: Bożena Pikora, Anna Kordyszewska, Marzanna Siemienowska, Ewelina Błachno, Agnieszka Motyka, Katarzyna Grabska, Magdalena Olton, Jacek Pyt. Uczniowie podziękowali również rodzicom, którzy szczególnie zaangażowali się w przygotowanie studniówki. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż jedna z maturzystek Alicja Mróz z klasy IV LOP wykonała muzyczny upominek. Kolejną tradycją studniówek są słowa, które do młodzieży kieruje dyrektor szkoły, więc i tym razem dyrektor Marian Popławski zwrócił się do maturzystów i zebranych gości. Wspomniał o latach, które młodzi ludzie spędzili w szkole, a nie były to łatwe czasy. Jak mówił był to „czas zmagań z pandemią, nauczaniem zdalnym, czas wielu ograniczeń i niesamowitych wyzwań”, ale też były „…osiągnięcia, te indywidualne i zespołowe, niezwykłe pomysły, a także wspaniałe uroczystości, wasze sukcesy w szkole i poza szkołą, na terenie powiatu a nawet w kraju i w Europie”. Jak podkreślał studniówka to również ważny moment w ich życiu i symboliczny krok w dorosłe życie, krok w realizację własnych celów i marzeń, krok w rzeźbienie własnego losu.
Słowa i życzenia do młodzieży skierowali goście: Ewa Bartosiewicz, Wojciech Kozon, Danuta Rogalska, a słowa wsparcia od Samorządu Uczniowskiego wygłosiła Oliwia Fedorczyk.
W imieniu rodziców do maturzystów zwróciła się Inga Łukasiuk – przewodnicząca Studniówkowego Komitetu Organizacyjnego. Młodzież otrzymała błogosławieństwo, którego udzielił ks. Zdzisław Golan.
Należy podkreślić, że kolejna studniówkowa tradycja bardzo się spodobała zebranym. Uczniowie wykonali piękny walc wiedeński do utworu Jessie Ware „Say you love me”, przygotowany pod kierunkiem Marzeny Strzemiecznej. W pokazie wystąpili: Dagmara Piechota i Konrad Archacki, Katarina Mech i Piotr Kuczyński, Aleksandra Włoszczyńska i Mikołaj Gołębiewski, Karolina Łukasiuk i Desousa Costa, Maja Mróz i Szymon Kmiołek, Julia Nisio i Piotr Zaręba, Klaudia Kaźmierczyk i Oskar Matliński, Anna Zdunek i Mateusz Wojciechowski.
Po czym dyrektor Marian Popławski wraz z przewodniczącą Ingą Łukasik oficjalnie dali sygnał do rozpoczęcia balu studniówkowego 2024. Co było później? No, cóż – zabawa do białego rana, aby jak najwięcej radosnych i beztroskich chwil oraz tych mniej grzecznych, pozostało w pamięci do wspominania przez wiele lat.

/KW/

410 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
XII Bieg Tropem Wilczym Łochów

Zamknij