ggg ggg
ggg ggg

„Moje Boisko – Orlik 2012” – inwestycja dobra dla szkoły i osiedla (21.05.2013)

15 maja przy Zespole Szkół nr 3 przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 w Wołominie został otwarty drugi na terenie miasta Orlik. Trwająca do końca ubiegłego roku budowa kompleksu boisk sportowych została zakończona, a obecnie uroczyście oddana do użytku.
 

Program „Moje boisko – Orlik 2012” zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. Na pięknej murawie nowego obiektu zebrało się grono osób, dzięki którym boiska mogły powstać: przedstawiciele władz samorządowych, projektanci, wykonawcy, dyrekcja szkoły wraz z kadrą pedagogiczną oraz młodzież.

„Jesteśmy niezwykle radzi, że mogliśmy spełnić marzenia młodych ludzi” – podkreślał burmistrz Ryszard Madziar. Wspomniał o wyjątkowym roku dla sportu w Wołominie i jaką wagę będzie miał dla szkoły i osiedla ten wspaniały obiekt.

 
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Wołomina Ryszard Madziar, zastępca burmistrza Grzegorz Mickiewicz, Starosta Wołomiński Piotr Uściński, przewodniczący Rady Powiatu Paweł Solis, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Mariusz Młynarczyk, senator RP Anna Aksamit, dyrektor ZS nr 3 Henryka Duda oraz przedstawiciel uczniów.
Po przecięciu wstęgi i poświęceniu boiska burmistrz Ryszard Madziar w towarzystwie honorowych gości strzelił symboliczną pierwszą bramkę. Następnie wszyscy udali się na drugą część otwarcia, która odbyła się na terenie szkoły. Wysłuchano krótkiego podsumowania dokonanego przez dyrektor szkoły Henrykę Dudę. Wiele sukcesów życzyła senator Anna Aksamit wręczając upominek – piłki do gry. Każdy z przemawiających oprócz wielu dobrych słów starał się czymś  obdarować uczniów i szkołę. Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Solis wyraził pragnienie, żeby każda szkoła powiatu i Wołomina miały takie boiska, a burmistrz Madziar podzielił się z zebranymi informacjami na temat ukończonej inwestycji i pomysłami na przyszłość: „Chcemy, by powstała bieżnia, korty tenisowe i aby ten obiekt stał się wzorcowy w Wołominie”. 
Inwestycja przy Zespole Szkół nr 3 została ukończona pod koniec 2012 r., w jej skład weszło: boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki i siatkówki, ogrodzenie, oświetlenie typu jupiter na 10 masztach, chodniki oraz budynek sanitarno-szatniowy i droga dojazdowo – pożarowa.

 

Firma wykonawcza ANH z Duczek podjęła się jej realizacji za kwotę 1 mln zł. Gminie Wołomin udało się jednak pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję w wysokości 433 tys. zł. Odpowiednio przygotowane przez Zespół ds. Zamówień Publicznych i złożone w terminie wnioski pozwoliły na uzyskanie 333 tys. z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Urząd Marszałkowski udzielił natomiast wsparcia w wysokości 100 tys. zł. Budowa trwała tylko kilka miesięcy, zaś zimą na kilka miesięcy zielony Orlik zastąpiony został lodowiskiem – Białym Orlikiem. To jednak nie koniec inwestycji sportowych przez Zespole Szkół nr 3. – W tegorocznym budżecie zaplanowano środki w wysokości 500 tys. zł na budowę kompleksu sportowego przy Orliku. W najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę boiska do tenisa ziemnego, skocznię do skoku w dal oraz bieżnię sprinterską. Zostanie również wyremontowane stare ogrodzenie.

 Całość będzie monitorowana – powiedział burmistrz Ryszard Madziar podczas uroczystości. Jak podkreślił zastępca burmistrza Grzegorz Mickiewicz, Wołomin od dawna inwestuje w infrastrukturę sportową, a sport w naszej gminie rozwija się wyjątkowo dynamicznie. W ostatnich dwóch latach oddano do użytku nowoczesny basen, boisko przy Zespole Szkół nr 2, wybudowano boiska przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy szkole w Duczkach, Orlika przy Zespole Szkół 5, salę gimnastyczną przy Zespole Szkół nr 4. Trwają prace nad projektem sali gimnastycznej przy szkole w Czarnej. 

 Jednak główną atrakcją uroczystego otwarcia był mecz rozegrany już po zakończeniu całego wydarzenia pomiędzy radnymi Rady Miejskiej a pracownikami Miejskiego Zakładu Oczyszczania, w którym ci pierwsi zwyciężyli 8:5.  Kompleks boisk sportowych wybudowany w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” będzie służył nie tylko uczniom Zespołu Szkół nr 3 na lekcjach wychowania fizycznego, ale także wszystkim mieszkańcom, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Boisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 21.00, w sobotę w godz. 13.00 – 21.00 oraz w niedzielę od 14.00 do 21.00.    /Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

2 007 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gigantyczne „Puzzle z Klimatem” zagościły w Wołominie (23.03

We wtorek, 14 maja na wołomińskim skwerze Bohdana Wodiczki odbył się edukacyjny happening ekologiczny, któremu towarzyszyło układanie ogromnych puzzli odwiedzających...

Zamknij