ggg ggg ggg ggg

Złoty jubileusz Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej (03.06.2014)

W piątek 30 maja Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi obchodził uroczystości związane z 50-leciem istnienia szkoły. Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na sali gimnastycznej „Rubinka”.

dscf0031

Podczas sesji radni przyjęli Stanowisko dla Uczczenia Jubileuszu Pięćdziesięciolecia Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Przewodniczący Rady Powiatu przeczytał treść dokumentu.
– W tak uroczystym dla Szkoły i Ziemi Ostrowskiej dniu deklarujemy, przekazując jednocześnie przesłanie do Rad Powiatu kolejnych kadencji, że będziemy czynić wszystko, aby ten dorobek i tradycje były kultywowane i umacniane – czytał w końcowym fragmencie stanowiska Dariusz Rafalik. – Będziemy wspierać wszelkie inicjatywy Szkoły i na rzecz Szkoły, aby nadal była ona liczącą się, nowoczesną placówką oświatową Powiatu Ostrowskiego, wizytówką Naszej Ziemi.


Następnie jeden egzemplarz dokumentu został przekazany dyrektorowi szkoły, Grzegorzowi Jasionowskiemu, a drugi – Staroście Ostrowskiemu Zbigniewowi Kamińskiemu.
W swoim wystąpieniu starosta przypomniał, że on również jest absolwentem tej szkoły, tu zdawał maturę. Podkreślił również, jak ważna dla Rady Powiatu jest oświata, czego przykładem są liczne inwestycje: w latach 2007 – 2013 na zadania inwestycyjne i remontowe w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych Powiat przeznaczył ponad 14 mln zł. Na koniec Starosta pogratulował dyrektorowi i gronu pedagogicznemu wytrwałości i ciężkiej pracy, którą wykonują na rzecz oświaty.

Po zakończeniu sesji wszyscy goście wzięli udział w przemarszu do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie odbyła się msza koncelebrowana przez ks. biskupa Janusz Stepnowskiego.
Dalsza część obchodów odbyła się w murach ZS Nr 1, a rozpoczęła się od przemówienia dyrektora Grzegorza Jasionowskiego. Dyrektor chwalił harmonijną współpracę pomiędzy szkołą a Powiatem i opowiedział o tym, jak „Rubinek” rozwija się, wzbogaca o nowoczesne pomoce dydaktyczne, a także wprowadza nowe kierunki kształcenia atrakcyjne dla współczesnej młodzieży.
– Dzisiejsza uroczystość to okazja do weryfikacji, do popatrzenia na szkołę przez pryzmat czasu – mówił. -Z dumą mogę jednak powiedzieć, że podsumowania te wypadają niezwykle pozytywnie.
Jubileusz był też okazją do wręczenia nagród dla tych, którzy działają na rzecz szkoły.

dscf0026
Marszałek Województwa Mazowieckiego uhonorował medalem pamiątkowym ,,PRO MASOVIA” szkołę za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Medal z rąk radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Mariana Krupińskiego odebrał dyrektor szkoły. Ponadto, Marszałek przyznał dyplomy uznania. Otrzymali je:
Grzegorz Jasionowski, Agnieszka Kublik, Tomasz Falkowski, Bożena Skuriat, Krzysztof Zwierzyński, Ryszard Kowalczyk, Aldona Wagner, Robert Wąsik, Tadeusz Żyłowski, Piotr Dudek, Janusz Jasionek, Bogdan Algrzym, Andrzej Wardaszka, Małgorzata Jasionowska.
Nagrodę Starosty Ostrowskiego otrzymali: Wiesław Deoniziak i Grażyna Czyronis.
Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego otrzymali:
Irena Kalinowska, Wanda Worowska, Małgorzata Wilczewska i Bogusława Kuczyńska.
Nagrodę Prezesa Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej dla ucznia za wysokie wyniki w nauce i pracę na rzecz szkoły otrzymała Justyna Bauer z klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu służby mundurowe.
Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 za wybitne osiągnięcia sportowe dla uczniów naszej szkoły otrzymali: Paweł Brylak – klasa I LO profil sportowy (podnoszenie ciężarów), Paweł Polakowski – klasa III LO profil sportowy (biegi) i Tobiasz Orzech – klasa I ZSZ (boks).
Podziękowania Dyrektora Zespołu Szkół nr1 im Rotmistrza Witolda Pileckiego otrzymali:
Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Wicestarosta Jerzy Bauer i Bartosz Kublik – Prezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.
Medal okolicznościowy z okazji Jubileuszu 50-lecia szkoły otrzymali wszyscy radni Rady Powiatu, a także nauczyciele i pracownicy szkoły.
Po wystąpieniach okolicznościowych zaproszonych gości uczniowie „Rubinka” zaprezentowali przygotowaną z okazji jubileuszu część artystyczną.
Uroczystościom towarzyszyły wystawy okolicznościowe, obrazujące dokonania szkoły na przestrzeni 50 lat. Goście otrzymali też specjalną publikację wydaną z okazji jubileuszu.

dscf3559

Obchody nie zakończyły się w piątek – w sobotę, 31 maja w ZS nr 1 odbył się V Zjazd Absolwentów. Podczas zjazdu m.in. został odsłonięty pamiątkowy obelisk przed szkołą, a później goście mogli zwiedzić obiekt i obejrzeć pokaz woltyżerki w wykonaniu ułanów Stowarzyszenia 10 Pułku Ułanów Litewskich z Zarąb Kościelnych. Wieczorem odbył się Bal Absolwenta.
Obchodom towarzyszyły również inne wydarzenia, m.in. 29 maja miał miejsce „mecz pokoleń”, czyli mecz koszykówki, w którym zmierzyli się ze sobą uczniowie i absolwenci Rubinka, a w niedzielę 1 czerwca zorganizowana została Wystawa Motocykli „Legendy PRL-u”.
MI

Galeria zdjęć

3 733 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (03.06.2014)

,,Wszelkie działania biblioteki muszą wychodzić od książki i doprowadzić do książki’’ dlatego uroczystość 65-lecia Biblioteki Publicznej w Łochowie oraz nadanie...

Zamknij