ggg ggg ggg ggg

„Zima w mieście 2022” z MOK Kobyłka

Gry, animacje, zabawy, ciekawe warsztaty i mnóstwo innych atrakcji czekało na najmłodszych mieszkańców, którzy tegoroczne ferie zimowe spędzili z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kobyłce.

W ramach akcji „Zima w mieście 2022”, odbywającej się w dniach od 31 stycznia do 4 lutego, organizatorzy przygotowali bogaty i różnorodny program atrakcji.
Dzieci, które pierwszy tydzień ferii spędziły z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kobyłce z pewnością nie mogły narzekać na nudę.
W poniedziałek, 31 stycznia wspólną przygodę rozpoczęto od spotkania z iluzją i kuglarstwem w wykonaniu Jo Art Show. Niesamowitym pokazom towarzyszyły warsztaty cyrkowe i balonowe.
Drugi dzień „Zimy w mieście” upłynął uczestnikom na „Chemicznych wariacjach”, podczas których można było m.in. samodzielnie stworzyć lizaki. Także kolejne dwa dni upłynęły pod znakiem interesujących i pouczających zajęć. W środę, 2 lutego zorganizowano warsztaty makramy z „Savena – Rękodzieło”. Uczestnicy nauczyli się samodzielnego wykonywania łapaczy snów, mieli także okazję spróbowania swoich sił przy produkcji mydełek, podczas zajęć przeprowadzonych przez Spółdzielnię Socjalną „Pożytek”.
Bohaterami kolejnego dnia byli dzielni strażacy z OSP Kobyłka, którzy zorganizowali dla najmłodszych pokazy i warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zwieńczenie zimowiska stanowiła wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie, która odbyła się w piątek,
4 lutego. Podczas wyjazdu nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, można było zaliczyć przejażdżkę wozem, a także spróbować własnoręcznie przyrządzonej pizzy z pieca!
Z kolei, w drugim tygodniu ferii, w Miejskim Domu Kultury w Kobyłce odbyły się warsztaty zimowe „Artystyczna zima 2022”, adresowane do dzieci w wieku od 6 – 14 lat.
W programie warsztatów odbywających się w dniach od 7 – 11 lutego znalazł się m.in. taniec klasyczny, jazzowy, współczesny i towarzyski. Uczestnicy doskonalili technikę tańca, aktorstwo oraz śpiew, a także zapoznali się z najciekawszymi fragmentami spektakli tanecznych. Ponadto, nie zabrakło warsztatów manualnych. Profesjonalne warsztaty zorganizowała choreograf Iryna Kupriianova, a kobyłkowska młodzież doskonaliła swoje umiejętności łącząc naukę z zabawą pod okiem wykwalifikowanej kadry.
W imieniu organizatorów akcji „Zima w mieście 2022” oraz warsztatów „Artystyczna Zima 2022” dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

/opr. KW; źródło: MOK Kobyłka/

1 248 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiadukt w Łochowie już przejezdny!

Kończy się długoletni horror drogowy dla kierowców i mieszkańców Łochowa – od 4 lutego 2022 r. nareszcie można przejechać nowym...

Zamknij