ggg ggg ggg

Zgłosiły się cztery podmioty,czekamy na oferty

Głównym punktem ostatniej sesji Rady Powiatu Pułtuskiego, która odbyła się 12 lutego, była dyskusja o aktualnej kondycji szpitala, szczegółach nieudanych negocjacji z samorządem powiatowym w Makowie Mazowieckim oraz o nowych pomysłach wyjścia z kryzysowej sytuacji.

Starosta Jan Zalewski poinformował radnych powiatowych, że liczył na to, że współpraca ze szpitalem w Makowie Mazowieckim zostanie nawiązana. Finalnie starosta makowski Zbigniew Deptuła negatywnie odniósł się do propozycji współpracy wskazując na złą kondycję finansową szpitala w Pułtusku jako kluczową przeszkodę. „Na dzień dzisiejszy wpłynęły do nas cztery oferty od zewnętrznych podmiotów zainteresowanych podjęciem współpracy. Do tych podmiotów zostały wysłane pytania, jak ta współpraca zdaniem ich miałaby wyglądać. Do 16 lutego takie odpowiedzi będą spływały, a 23-25 lutego chcemy zaprosić te podmioty na rozmowy. Zarząd Powiatu powoła komisję, która te oferty oceni” – wyjaśnił podczas sesji Rady Powiatu starosta Jan Zalewski.

Starosta Jan Zalewski o sytuacji szpitala

Radny Wojciech Dębski z PiS pytał, jak wygląda bieżąca sytuacja spółki, głównie w obszarze finansów. Obszernej odpowiedzi dotyczącej polityki finansowej szpitala udzieliła Katarzyna Pabich – członek zarządu spółki. „Na dzień 31 grudnia 2014 wstępny rachunek zysków i strat przedstawia się w ten sposób, że przychody spółki ukształtowały się na poziomie 32 mln 826 tyś zł, natomiast koszty 44 mln 628 tyś zł. Wstępna wysokość straty, która może jeszcze ulec niewielkiej zmianie wynosi 4 mln 41 tyś zł. Jeśli chodzi o zobowiązania za okres trwałości spółki od 2 sierpnia 2013 do 31 grudnia 2014 wynoszą one 4 mln 108 tyś zł ( …) Szpital podpisał kontakt z NFZ na rok 2015 na poziomie 20 mln 692 tyś zł, czyli kwota miesięczna na działalność spółki to ok. 1 mln 724 tyś zł ” – poinformowała Katarzyna Pabich.
Nieoficjalnie mówi się, że jednym z czterech zainteresowanych podmiotów prywatnych jest znane mieszkańcom Pułtuska Centrum Medyczne Gajda – Med. Jak miałaby wyglądać współpraca póki co nie wiadomo. Starosta Jan Zalewski najprawdopodobniej udzieli takich informacji po 25 lutego, gdy zainteresowane firmy uszczegółowią swoje oferty.
C.M.

 

Obraduje Rada Powiatu

2 296 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Małe i duże sprawy powiatowe…

Kolejna sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się 12 lutego w sali wykładowej im. prof. Andrzeja Śliwowskiego w ostrowskim...

Zamknij