ggg ggg ggg ggg

Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W minionym tygodniu doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło 9 listopada na terenie gminy Grębków. Policjanci wstępnie ustalili, że 32-letni kierowca renaulta potrącił 78-letniego rowerzystę, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Węgrowie.

Do kolejnego zdarzenia doszło 10 listopada na trasie Wyszków- Pobratym. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 22 – letnia kierująca fordem podczas wyprzedzania innego pojazdu uderzyła w idącego 50- letniego mężczyznę, który w wyniku doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi KPP w Węgrowie.

11 listopada doszło do wypadku w Węgrowie na ul. Gdańskiej. Policjanci wstępnie ustalili, że 19 – letni kierujący golfem na prostym odcinku drogi uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Jadący w tym czasie za golfem drugi pojazd nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego uderzył w tył golfa. W wyniku uderzenia rower odrzuciło na drugi pas ruchu przeznaczonego do jazdy po czym rower wpadł pod jadący z naprzeciwka pojazd. 52-letni rowerzysta pomimo akcji ratowniczej zmarł. W trakcie prowadzonych czynności droga była zamknięta.

Do kolejnego zdarzenia doszło na terenie gminy Łochów. Policjanci wstępnie ustalili, że 28- letni kierujący bmw podczas omijania zwierzęcia, które wbiegło na drogę zjechał na pobocze as następnie do przydrożnego rowu co doprowadziło do wywrócenia się pojazdu. W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów 22- letni i 39- letni mężczyźni doznali obrażeń ciała. Zostali przewiezieni do szpitala.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych.

 

1 804 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

26 października 2017r w Szkole Podstawowej w Sadowem Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego po raz kolejny...

Zamknij