ggg

„Zaczytany Radzymin” – spotkanie z Nataszą Sochą

W pierwszą sobotę maja odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zaczytany Radzymin”, którego pomysłodawczynią
i głównym organizatorem jest Agnieszka Oniszk-Stachyra, a współorganizatorem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin.

Tym razem naszym gościem była Natasza Socha – dziennikarka, felietonistka, malarka, ilustratorka, ale przede wszystkim pisarka, autorka ponad 50-ciu książek, w których porusza tematy z życia wzięte. Pisze o kobietach i dla kobiet. Jest również autorką serii książek dla dzieci.
Wielbiciele twórczości Nataszy Sochy mieli wyjątkową okazję, aby osobiście poznać pisarkę, która na stałe mieszka w Niemczech, w związku z czym spotkania autorskie z jej udziałem to rzadkość.
Pisarka, która w swoich książkach porusza wiele problemów dotyczących codzienności kobiet, relacji międzyludzkich, nie boi się pisać o trudnych tematach, a swoją twórczością obala mit o literaturze kobiecej! W trakcie spotkania niezwykle dynamicznie oraz z dużą dawką humoru odpowiadała na pytania prowadzącej oraz publiczności. Opowiadała o tym, jak rozpoczęła swoją przygodę z pisaniem, jak wygląda zwykły dzień pisarki, skąd czerpie pomysły na kolejne powieści. Przy okazji opowiedziała nam o ciekawych wydarzeniach i czasami zabawnych historiach, które towarzyszą jej w trakcie tworzenia kolejnej książki. Opowiadane anegdoty bawiły uczestników spotkania, a szczegółowe odpowiedzi pozwoliły czytelnikom lepiej poznać Panią Nataszę i jej codzienność.
Tradycją spotkań z cyklu „Zaczytany Radzymin” jest możliwość zakupu książek Autora. Po spotkaniu i wręczeniu upominków, czytelnicy mieli wyjątkową okazję na krótką rozmowę z pisarką, zrobienie wspólnego zdjęcia oraz otrzymania dedykacji i autografu w książkach, które Natasza podpisywała z wielką radością i uśmiechem.
„Zaczytany Radzymin” nie byłby tak wyjątkowy, gdyby nie wsparcie kilku niesamowitych osób! MagJa Kwiatów – Magdalena Jabłecka stworzyła jak zawsze wyjątkową oprawę kwiatową wydarzenia. Cukiernia Toffik przygotowała dla Czytelników słodki poczęstunek, a dla Gościa spotkania przepiękny tort. Niepowtarzalne prezenty dla Pani Nataszy przygotowały: Alicja Czarnowska, Maniaszydełkowania – Elżbieta Żak oraz AgnesArt – Agnieszka Bania.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Zaczytany Radzymin”, które odbędzie się 22 października br. Naszym gościem będzie autorka powieści kryminalnych – Hanna Greń!

/Agnieszka Oniszk-Stachyra
#ZaczytanyRadzymin
foto: Piotr Oniszk/

191 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Konstytucji 3 Maja w Radzyminie

Radzymińskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja tradycyjnie zainaugurowała okolicznościowa Msza Święta w Kolegiacie Radzymińskiej. Po zakończeniu Eucharystii odbył...

Zamknij