ggg ggg ggg

Ząbki wprowadzają Strefę Płatnego Parkowania – Warto posiadać Kartę Mieszkańca „Jestem z Ząbek”, aby móc parkować bezpłatnie!

Z dniem 31 marca 2022 r. zostanie uruchomiona Strefa Płatnego Parkowania w Ząbkach. Urząd Miasta zapowiada jednak, że dla wszystkich posiadaczy Karty Mieszkańca „Jestem z Ząbek” parkowanie będzie bezpłatne.

W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta poinformował o podpisaniu umowy pomiędzy burmistrz Ząbek Małgorzatą Zyśk i firmą „MBS COMPUTERGRAPHIK” Sp. z o.o. z siedzibą w Błoniu na wykonanie ząbkowskiej Strefy Płatnego Parkowania.
(Termin realizacji zamówienia, dostawa i montaż parkomatów, dostarczenie oprogramowania kontroli i nadzorowania strefy płatnego parkowania oraz oprogramowania windykacyjnego ustalono na dzień 31 marca 2022 r.).
To oznacza, że przełom marca i kwietnia przyniesie spore zmiany dla kierowców i wszystkich posiadaczy samochodów w Ząbkach. 1 kwietnia br. na terenie Miasta Ząbki będzie już obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania i nie jest to żart primaaprilisowy.
O przygotowaniach do wprowadzenia Płatnej Strefy Parkowania w Ząbkach mówiło się od dawna. Wdrożenie takiego rozwiązania wynika z konieczności ograniczenia dostępności dla samochodów w tych obszarów miasta, w których miejsca postojowe są deficytowe lub rotacja pojazdów na wyznaczonych miejscach postojowych jest niewystarczająca. Długotrwałe blokowanie miejsc postojowych w centrum miasta powoduje, że dla wielu kierowców ich nie wystarcza, a drogowa przestrzeń publiczna nie jest wykorzystana w należyty sposób.
Wg wstępnych zapowiedzi, obszar Strefy Płatnego Parkowania obejmie następujące ulice:
ul. 3 Maja na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Legionów; ul. Andersena; ul. Baśniowa; ul. Calineczki;
ul. Dzika na odcinku od ul. Powstańców do ul. Andersena; ul. Herberta; ul. Kołłątaja; ul. Kopernika; ul. Kościelna; ul. Legionów; ul. Maczka; ul. Malczewskiego; ul. Orla; ul. Pileckiego; ul. Podleśna; ul. Poniatowskiego; ul. Powstańców; ul. Reymonta;
ul. Różana; ul. Stefczyka na odcinku od ul. Księdza Skorupki do ul. Sikorskiego; ul. Targowa; ul. Wiosenna; ul. Złota; ul. Żbikowskiego.
Ząbkowski magistrat zwraca uwagę, że darmowe zaparkowanie w strefie i na parkingach miejskich będzie możliwe dla tych mieszkańców, którzy posiadają ważną kartę mieszkańca „Jestem z Ząbek”!
Do wyrobienia i przedłużenia karty mieszkańca potrzeba mieć PIT roczny, rozliczony w US Wołomin z adresem zamieszkania w Ząbkach. Warto, aby mieszkańcy chcący korzystać z należnych im przywilejów, jak najszybciej zadbali o wyrobienie lub przedłużenie swojej karty.
Urząd Miasta Ząbki zachęca do regularnego odwiedzania internetowej witryny miasta, na której w najbliższym czasie będą zamieszczane coraz bardziej szczegółowe informacje o Strefie Płatnego Parkowania w Ząbkach.

/opr. KW; foto: B. Śladowski;
źródło: UM Ząbki/

1 891 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Za nami uroczysta premiera wyjątkowego filmu „Janusz Nasfeter – piękny okrutny świat…”

W miniony czwartek, 17 lutego w wołomińskim Kinie „Kultura”, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Janusz Nasfeter – piękny okrutny...

Zamknij