ggg ggg ggg ggg ggg

Z okazji Dnia Dziecka Wicepremier Henryk Kowalczyk przekazał dzieciom życzenia oraz prezenty

Z okazji Dnia dziecka Wicepremier Henryk Kowalczyk przekazał dzieciom życzenia oraz prezenty przygotowane przez Krajową Grupę Spożywczą. W dniu 1 czerwca 2023 r. Wicepremier odwiedził dzieci w Wyszkowie, Pułtusku i Makowie Mazowieckim.

Wicepremierowi Henrykowi Kowalczykowi w tych wyjątkowych spotkaniach towarzyszyli: szef gabinetu politycznego Przemysław Bednarski oraz radna Sejmiku Mazowieckiego Joanna Bala.
Z okazji Dnia Dziecka Wicepremier odwiedził podopiecznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim, w Domu Dziecka w Wyszkowie oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku.
W trakcie spotkań z dziećmi Pan Wicepremier oraz goście nie tylko przekazali prezenty i życzenia z okazji Dnia Dziecka, ale również spędzali sporo czasu na rozmowach z dziećmi i opiekunami. Uczestniczyli w grach i zabawach: w czytaniu książek, rozgrywkach w piłkarzy ki, grach w warcaby oraz zwiedzali ośrodki. Ze strony dzieci i ich opiekunów Wicepremier Henryk Kowalczyk spotkał się z bardzo miłym przyjęciem, a na zakończenie każdego z nich gości obdarowano kwiatami. W ramach podziękowań podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku na przykład przygotowali piękny występ artystyczny. Natomiast najmłodsi uczniowie Ośrodka zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-ruchowe do utworu „Biedroneczki są w kropeczki”, jak również na ręce gości przekazali własnoręcznie zdobione donice wypełnione kolorowymi nasadami kwiatowymi.
Jak podkreślał już po spotkaniach Wicepremier:
„Z wielką radością przekazałem dzieciom – dużym i małym – prezenty przygotowane przez Krajową Grupę Spożywczą. Spędziłem bardzo radośnie czas i mam nadzieję, że dzieci też się dobrze bawiły. Dziękuję za grę w warcaby i w piłkarzyki. Cóż, chyba muszę jeszcze poćwiczyć… Wszystkim dzieciom składam najlepsze życzenia: udanego, beztroskiego dzieciństwa, radości i szacunku oraz wszelakiego wsparcia ze strony dorosłych”.

/oprac. Janina Czerwińska/

459 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński w Węgrowie

30 maja 2023 r. w Centrum Dialogu Kultur gościł prof. dr hab. Piotr Gliński - Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa...

Zamknij