ggg
ggg
ggg ggg

XXI Dzień Papieski w Brańszczyku

10 października 2021 r. pod hasłem „Nie lękajcie się” obchodzony był w Polsce XXI Dzień Papieski. Tradycyjnie uroczyste obchody tego wyjątkowego dnia zorganizowali: parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, Powiat Wyszkowski i Gmina Brańszczyk.

Mszę Świętą odprawił proboszcz ks. Jerzy Brzeziński, natomiast życie i pontyfikat Świętego Jana Pawła II przedstawiła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowych Budach. Nieodłącznym elementem obchodów jest wspólna modlitwa pod pomnikiem Jana Pawła II w Brańszczyku. Wierni zgromadzeni na mszy, tuż po jej zakończeniu przeszli pod pomnik, gdzie złożono kwiaty i odśpiewano papieską pieśń „Barkę”. W imieniu Powiatu Wyszkowskiego kwiaty złożył Starosta Jerzy Żukowski. Kwiaty złożyli także przedstawiciele Gminy Brańszczyk, Szkoły Podstawowej w Nowych Budach, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brańszczyku i Rycerzy Jana Pawła II. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy uroczystości mogli kupić papieskie kremówki a dochód z ich sprzedaży wesprze Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.

/Info Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

92 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Noc Bibliotek 2021

Biblioteka Miejska w Wyszkowie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”, która odbyła się 9 października pod...

Zamknij