ggg
ggg
ggg ggg

Noc Bibliotek 2021

Biblioteka Miejska w Wyszkowie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”, która odbyła się 9 października pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Wyszkowska książnica była otwarta w godz. 18-21. Czytelnicy mogli, m.in. założyć kartę biblioteczną, wypożyczyć nowe pozycje oraz wziąć udział w akcji „bookcrossingu”, czyli przynieść do biblioteki przeczytane książki, klasykę, lektury oraz inne poszukiwane nowości.
Na najmłodszych czytelników w Dziale dla Dzieci i Młodzieży czekało wiele atrakcji: wesołe zabawy integracyjne, grupowa burza mózgów, warsztat kreatywnych opowieści oraz misja detektywistyczna, w której dzieci musiały przemierzyć bibliotekę w poszukiwaniu kolejnych zagadek i ich rozwiązań. Na koniec młodzi uczestnicy „Nocy” obejrzeli film pt. „Operacja Człowiek w Czerni”, będący ekranizacją książki znanej serii detektywistycznej dla dzieci J. L. Horsta
Natomiast na 3. piętrze, w sali im. prof. Ludwika Maciąga dla dorosłych (ale nie tylko) przygotowano muzyczną ucztę – recital Katarzyny Słowikowskiej-Zakrzewskiej i Olgi Kaczmarczyk pt. „Piosenka jest dobra na wszystko” oraz Liryczne i rockowe „Modlitwy” Michała Kosmali, któremu na scenie towarzyszyli Piotr Lewandowski i Ernest Matliński.
Wcześniej wręczono nagrodę w kolejnym etapie „Quizu z Norwidem” – pani Magdalena Jasiniak otrzymała kartę prezentową o wartości 200 zł do wykorzystania w salonach Empik.
/Ł., fot. MGBP w Wyszkowie/

86 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Poradnia P-P w Węgrowie punkt w Łochowie

Od września 2021 r. rozpoczął działanie zamiejscowy punkt obsługi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie. Punkt mieści się w budynku Szkoły Podstawowej...

Zamknij