ggg

Wyszkowscy “Medaliści”

7 grudnia 2014 roku o godzinie 17.00 w Wyszkowskim Domu Kultury “HUTNIK” odbył się koncert laureatów międzynarodowych festiwali wokalnych oraz tanecznych.

DSC_1103

Koncert poświęcony zdobywcom medali na festiwalach prowadziła Nina Wilczyńska, a rozpoczęła go grupa wokalna “I” – zdobywca Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „Veszpremskie Igrzyska w Veszprem na Węgrzech oraz 100 procentowej punktacji za wykonanie piosenki “Śpiewam i tańczę”. Następnie zaprezentowali się jedni z najmłodszych medalistów w tym gronie, Ewa Antoniak (dwa srebrne medale) oraz Damian Ordak (jeden złoty i jeden srebrny). Obydwoje zdobyli medale podczas Festiwalu na Węgrzech. Publiczność mogła obejrzeć układ “Sporny Stół” w wykonaniu Beaty Wierzchołowskiej i Dominiki Lipskiej, za który otrzymały złoty medal na Międzynarodowym Festiwalu „My XXI wiek” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii. Swój talent taneczny zaprezentowały również złote medalistki Ola Orłowska, Ola Perzyna i Patrycja Łapińska. Wystąpili także posiadacze jednego bądź kilku złotych medali: Katarzyna Czyżak, Hubert Zduńczyk, Beata Wierzchołowska, Weronika Podpora, Katarzyna Dudkiewicz.
Na scenie Wyszkowskiego Domu Kultury zaprezentowała się grupa wokalna w składzie Monika Turek, Anita Śliwa, Hubert Zduńczyk, Mateusz Nasiadka, która jako pierwsza reprezentowała Wyszkowski Ośrodek Kultury Hutnik na arenie międzynarodowej zdobywając za wykonanie piosenki “Smak i zapach pomarańczy” srebrny medal podczas festiwalu na Węgrzech.

DSC_1113
Swój talent pokazali: Karolina Pujer (dwa złote medale na Węgrzech w kategorii śpiew solo pop oraz śpiew musicalowy), najmłodsza medalistka 9 letnia Gabrysia Ziętara (złoty medal w kategorii taniec solo na festiwalu na Węgrzech), Beata Wierzchołowska i Joanna Biernacka (Supertalent Wyszkowa, festiwal na Węgrzech – dwa srebrne medale), Anita Śliwa (festiwal na Węgrzech dwa medale), Dominika Lipska (złoty medal na festiwalu na Węgrzech), Monika Turek (Supertalent Wyszkowa, laureatka festiwalu Muszelki Wigier, trzy złote jeden srebrny medal z konkursów międzynarodowych, studentka pierwszego roku wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Łodzi), duet taneczny Gabriela Ziętara oraz Aleksandra Perzyna (złoty medal na festiwalu na Węgrzech), Mateusz Nasiadka (Supertelant Wyszkowa, nagrody i wyróżnienia w Polsce i za granicą, 3 złote i 1 srebrny medal, brązowa muszelka z Festiwalu Wigier w Suwałkach, piosenka “Feeling good”, za którą zdobył złoto na Węgrzech), Julia Antoniak (dwa złote, dwa srebrne medale z konkursów międzynarodowych), Katarzyna Błaszczak (absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego akademii muzycznej w Łodzi, właścicielka wielu nagród i medali, 100 punktów na festiwalu na Węgrzech)

DSC_1116
Koncert podsumowała Irena Zdunek, niemogąca nacieszyć się sukcesami “kwiatu młodzieży wyszkowskiej”. Dziękowała serdecznie wszystkim za pomoc i wsparcie, a w szczególności uzdolnionej młodzieży, która ma na swoim koncie niemal 60 medali oraz życzyła im kolejnych sukcesów. Młodzież nie pozostała dłużna i odwdzięczyła się ciepłym słowem oraz podarunkami.
/Aleksandra Szulc/

DSC_1158

DSC_1221

DSC_1233

DSC_1242

DSC_1259

DSC_1364

1 646 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
110 – lecie działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wyszkowie, 30 – lecie pracy kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego

7 grudnia 2014 r. w przestronnej hali sportowej WOSiR odbył się Jubileuszowy Koncert wyszkowskiej orkiestry, która jest unikatowym zjawiskiem i...

Zamknij