ggg ggg

110 – lecie działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wyszkowie, 30 – lecie pracy kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego

7 grudnia 2014 r. w przestronnej hali sportowej WOSiR odbył się Jubileuszowy Koncert wyszkowskiej orkiestry, która jest unikatowym zjawiskiem i niezwykłym dorobkiem naszej społeczności.

dscf3665

Całość uroczystości poprowadził wybitny aktor – Krzysztof Janczar. Nie zabrakło z okazji jubileuszu rysu historycznego, wspomnień i podsumowań. W specjalnej prezentacji przybliżono losy Orkiestry. Następnie nieco przewrotnie w tej części uroczystości nastąpiły przemówienia, składanie życzeń, wręczanie prezentów i kwiatów, czyli ogólnie gratulacje. Wiele ciepłych słów usłyszeli członkowie Orkiestry oraz prowadzący i jubilat kapelmistrz Franciszek Józef Bieganowski od burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, który wręczył na pamiątkę specjalny ryngraf. Od starosty wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego oraz wicestarosty Adama Mroza kapelmistrz Bieganowski otrzymał trąbkę Jamaha. Kolejni goście i przyjaciele to m.in.: Jacek Bachański (w imieniu Zarządu PSL), dyrektor Edyta Jarosz wraz z delegacja z Ośrodka Specjalnego, przedstawiciele Ligii Morskiej i Rzecznej na czele z komandorem Józefem Kowalewskim, ks. kapelan LMiR Waldemar Krzywiński, delegacja z Nadleśnictwa Wyszków, komendant policji, koledzy dyrygenci, dyrektorzy i wiele, wiele innych życzliwych Orkiestrze osób.


W drugiej części jubileuszu wystąpiła w specjalnym koncercie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z gośćmi: Urszulą Napiórkowską (sopran), Anną Grabowską – Żołyniak (mezzosopran), Grzegorzem Żołyniakiem (baryton), a w pięknym staropolskim polonezie zaprezentowała się młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”. Były także inne atrakcje – Chór Przyjacielski Leśno – Nauczycielski, no i oczywiście fantastyczna i uzdolniona młodzież.
Uroczysty koncert zakończył się na słodko. Wjechały trzy olbrzymie torty, a potem zaproszono wszystkich na poczęstunek.
/J.cz./

Galeria zdjęć

2 065 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
40 – lecie pracy artystycznej Danuty Deptuły

6 grudnia koncertem pt. „Warto marzyć” świętowano jubileusz utalentowanej choreografki, założycielki i wychowawcy wielu zespołów artystycznych naszego regionu - Danuty...

Zamknij