ggg ggg ggg ggg

Wyjątkowy koncert

W niedzielę, 24 lipca w Kościele Parafialnym w Stoczku, po południowej Mszy Św. odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu zespołu „Słoneczna Struna” z Ukrainy.

DSC_0875

Dziewczęta śpiewały i grały na bandurach, tradycyjnym, ukraińskim instrumencie. Wykonały między innymi takie utwory jak: „Barka” czy „Podaj rękę Ukrainie”. Licznie zgromadzeni mieszkańcy parafii Stoczek nie kryli zachwytu, który wyrazili kilkukrotnie owacjami na stojąco.
Po ponad półgodzinnym koncercie Mieczysław Wójcik- Wójt Gminy podziękował bandurzystkom za wspaniały występ wręczając na ręce opiekunki zespołu bukiet kwiatów.
Występ był możliwy dzięki uprzejmości władz samorządowych powiatu i gmin, które wsparły finansowo przyjazd do naszej diecezji 52 osób z Ukrainy na obchody Światowych Dni Młodzieży.
Zarówno p. Andrzej Suchenek -Dyrektor Liceum i przewodniczący Rady Gminy Łochów, który gości w murach szkoły delegację ukraińską jak i ks. Zbigniew Grabowski- Proboszcz parafii dziękowali Wójtowi za wsparcie uczestnictwa naszych gości w ŚDM oraz organizację niedzielnego koncertu.

1 651 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Warsztaty „Młody geniusz”

 Stowarzyszenie Razem dla Wszystkich z siedzibą w Żulinie zrealizowało pierwsze zajęcia w ramach projektu „Program pomocy uczniom wybitnie zdolnym”. Warsztaty...

Zamknij