ggg ggg ggg

Warsztaty „Młody geniusz”

 Stowarzyszenie Razem dla Wszystkich z siedzibą w Żulinie zrealizowało pierwsze zajęcia w ramach projektu „Program pomocy uczniom wybitnie zdolnym”.

DSC02230

Warsztaty „Młody geniusz”, które odbyły się 21 lipca 2016r. były okazją do treningu twórczego myślenia, oraz doskonałym połączeniem nauki z zabawą. Zajęcia prowadził Pan Rafał Siwek, dla którego roboty i programowanie są pasją, którą dzieli się z innymi. Uczestnicy pracowali na zestawach klocków: lego mindstorms, MXT, EV3, wedo.
Podczas warsztatów uczestnicy zostali wprowadzeni w nowoczesny świat techniki, informatyki i programowania. Poznali, różne konstrukcje robotów oraz ich zastosowanie w życiu codziennym.
Na zajęciach, każdy zespół, krok po kroku budował fantastyczne roboty i konstrukcje, m.in. robota krokodyla i karuzelę. Za pomocą łatwego obrazkowego języka programowania roboty „ożyły”. Uczestnicy warsztatów na własne oczy przekonali się jak działa robot, którego samodzielnie zbudowali i zaprogramowali, co dało im dużo radości i satysfakcji z własnych osiągnięć.
Dzieci z niecierpliwością czekają na następne zajęcia z robotyki.

1 821 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Najwspanialszym bagażem jaki można przywieźć z wakacji, jest ten pełen niezwykłych wspomnień.”

I właśnie takim bagażem, pełnym niezwykłych wspomnień, mogę się pochwalić uczestnicy „Lata w mieście” organizowanego przez Centrum Kultury Sportu i...

Zamknij