ggg ggg ggg

Wołomin wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu ECO-MIASTO 2017 !!!

Z dumą przychodzi nam poinformować, iż Gmina Wołomin znalazła się w gronie laureatów tegorocznej edycji prestiżowego konkursu ECO-MIASTO, w którym udział wzięły aż 63 miasta z całego kraju.

Do tegorocznej edycji konkursu ECO-MIASTO, zgłosiła się rekordowa liczba miast, w sumie było ich aż 63. Miasta mogły przystąpić do rywalizacji w kilku kategoriach, dlatego przesłano w sumie 93 formularze konkursowe. Ostatecznie, jury przyznało 12 tytułów laureata oraz 16 wyróżnień. W każdej z sześciu konkursowych kategorii nagrodzono dwa miasta – jedno o wielkości powyżej 100 tys. mieszkańców, a drugie poniżej tej liczby.
Z satysfakcją przychodzi nam poinformować, że Wołomin, jako jedyne miasto z naszego regionu, znalazł się w prestiżowym gronie laureatów konkursu, w kategorii „Gospodarka odpadami”.
Wołomin, jako miasto poniżej 100 tys. mieszkańców został nagrodzony za kompleksowe działania na rzecz gospodarki odpadami, w szczególności zaś, za znaczące osiągnięcia w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz za kampanie edukacyjne adresowane do wszystkich grup społecznych, takie, jak akcja „Drugie życie odpadów” (przedmioty zebrane w ramach tej akcji zostały przekazane osobom potrzebującym). Gwoli ścisłości dodajmy, iż laureatem w tej samej kategorii dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców została Gdynia, z kolei wyróżnienia otrzymały: Koszalin, Stalowa Wola oraz Płońsk.
Tegoroczna uroczystość ogłoszenia wyników była częścią Międzynarodowej Konferencji „INNOWACYJNE ECO-MIASTO: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”. Przedstawiciele zwycięskich miast dzięki firmie SUEZ Polska będą mieli szansę odwiedzić Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu. Organizatorami dorocznego konkursu ECO-MIASTO są: Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID – Warszawa. Projekt realizowany jest we współpracy z RENAULT Polska, SAUR Polska, Saint-Gobain, SUEZ Polska, ENGIE oraz Grupą EDF reprezentowaną przez DK Energy i TIRU, a także Wspólnie – Fundacją LafargeHolcim.

/opr. rl/

1 728 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dla Niepodległej. Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki pielęgnuje polskie tradycje.

W niedzielę, 12 listopada 2017 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki zaprosiło mieszkańców Strachówki i okolic do wspólnego świętowania 99. rocznicy Odzyskania...

Zamknij