ggg ggg ggg ggg

Wołomin uczcił 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

W ubiegłą niedzielę, 28 stycznia w Wołominie, odbyły się uroczyste obchody 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
W uroczystościach z udziałem władz samorządowych miasta i powiatu, wziął udział Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

Obchody zainaugurowała okolicznościowa Msza Św. w intencji poległych, pomordowanych i zesłanych na Sybir Powstańców Styczniowych, którą odprawiono w Kościele Św. Józefa Robotnika. Po zakończeniu Liturgii nastąpił przemarsz na pobliski Skwer Bohaterów Powstania Styczniowego. Zgodną z ceremoniałem wojskowym oprawę uroczystości zapewnili kadeci I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Przy obelisku upamiętniającym zryw z 1863 r. Apel Pamięci odczytała kadet Oliwia Winiarek. Przemówienia okolicznościowe wygłosili: Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz Wiceburmistrz Wołomina Dariusz Szymanowski. Uroczystość zakończyła ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przez delegacje.
Wiązankę pod obeliskiem poświęconym Bohaterom Powstania Styczniowego złożył m.in. Starosta Adam Lubiak wraz z Radną Sejmiku Woj. Mazowieckiego Katarzyną Lubiak, Radnym Powiatu Pawłem Banaszkiem oraz Radnymi Rady Miejskiej w Wołominie: Andrzejem Fuśnikiem, Kazimierzem Tarapatą, Bogdanem Sawickim i Marcinem Godlewskim.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że na dzień 17 marca br. zaplanowane zostały powiatowe obchody 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które jak co roku odbędą się na terenie Gminy Strachówka, przy mogile powstańczej w Boruczy. W imieniu organizatorów już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
Cześć i Chwała Bohaterom walk o wolną i niepodległą Ojczyznę!

/opr. KW; foto: Powiat Wołomiński,
I LO PUL w Wołominie/

228 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Huczny 32. Finał WOŚP
w Kobyłce!

W ubiegłą niedzielę, 28 stycznia Kobyłka była jednym z tych miejsc na mapie powiatu wołomińskiego, w których Wielka Orkiestra Świątecznej...

Zamknij