ggg ggg ggg ggg

Huczny 32. Finał WOŚP
w Kobyłce!

W ubiegłą niedzielę, 28 stycznia Kobyłka była jednym z tych miejsc na mapie powiatu wołomińskiego, w których Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała najgłośniej. Zebrano ponad 128 tys. zł, a zwieńczeniem licznych atrakcji był koncert legendarnego Pawła Stasiaka i formacji Papa D.

Do udziału w kobyłkowskim 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Karola Wojtyły przy ul. Załuskiego 57 gorąco zachęcali mieszkańców miasta i szeroko pojętych okolic: Burmistrz Miasta Kobyłka Edyta Zbieć, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce Agnieszka Kacprzak oraz Sztab 1443 WOŚP Kobyłka z Dyrektorem Tomaszem Szturo na czele.
Wspólne granie zainaugurowały poranne wydarzenia sportowe. O godzinie
9.30 rozpoczął się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka w ramach 32. Finału WOŚP. Podczas turnieju w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowa nr 3 odbyły się licytacje wyjątkowych, siatkarskich gadżetów.
Z kolei, o godz. 10:00 wystartował cieszący się ogromnym zainteresowaniem 12. Bieg „Policz się z Cukrzycą” pod Patronatem Burmistrz Miasta Kobyłka.
Areną głównych popołudniowych wydarzeń stała się aula SP nr 3, gdzie już od godz. 14.00 na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. 32 Finał WOŚP w Kobyłce poprowadzili: Marcin Kruszewski – człowiek o złotym sercu, związany z Wielką Orkiestrą od lat oraz Kamil Rutkowski, dziennikarz Radia VOX FM.
W trakcie Finału odbywały się warsztaty artystyczne prowadzone przez Pracownię Artystycznych Wyzwań, licytacje na scenie, pokazy sekcji MOK w Kobyłce, loteria fantowa prowadzona przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce, kiełbaski z grilla i wiele, wiele innych wydarzeń. Odbyły się koncerty: Natalii Kaczmarek; ENI; Sylwii Wysockiej i Warsaw Street Band. Gwiazdą wieczoru był Paweł Stasiak z zespołem Papa D.
Finałowe granie nie mogło się odbyć bez wyjątkowych naleśników i gofrów, serwowanych przez samą Panią Burmistrz Edytę Zbieć. Dość wspomnieć, że tylko do godziny 16:00 wydano ich ponad dwieście. Jak poinformowała Burmistrz Kobyłki, dochód ze sprzedaży naleśników i gofrów zasilił konto WOŚP kwotą 1259,68 zł. (Dla porównania w zeszłym roku było nieco poniżej 1 tys. zł).
Wieczór zakończyło efektowne, laserowe światełko do nieba. Dzień zakończył się zebraniem aż 128 276,22 złotych.
Dziękujemy wszystkim za wspólne granie podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kobyłce i przypominamy, że nadal można wziąć udział w licytacjach prowadzonych przez Sztab 1443 na Allegro.

/opr. KW; foto: MOK;
UM Kobyłka/

133 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobyłka coraz bliżej własnej Stacji Uzdatniania Wody

W ubiegłą środę, 24 stycznia PGK Kobyłka uzyskało pozwolenie na budowę Stacji Uzdatniania Wody u zbiegu ulic: Wygonowej i Kordeckiego....

Zamknij