ggg ggg ggg ggg

Wójt Gminy Małkinia Górna w 10 – tce najlepszych Wójtów w Polsce – uroczysta gala

W dniu 21 kwietnia 2018 roku podczas uroczystej gali w gmachu Telewizji Polskiej został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs na „Wójta Roku 2017”, zorganizowany po raz 17 przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda, a honorowy patronat nad galą – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Konkurs na „Wójta Roku”, zyskuje coraz większą popularność, a zgłaszani do niego wójtowie to postacie niebanalne, które nie boją się ciężkiej pracy, dzięki czemu znaleźli się w tej zaszczytnej dziesiątce.
Wśród laureatów konkursu była również Pani Bożena Kordek – Wójt Gminy Małkinia Górna nominowana, jako jedyna z województwa mazowieckiego, która pomimo tego, iż sprawuje pierwszą kadencję w gminie została doceniona przez kapitułę za szereg inwestycji, jakie w ostatnich trzech latach zostały zrealizowane dla mieszkańców, a szczególnie za działania zrealizowane i podjęte w 2017 roku. Jak wielokrotnie podkreślała Pani Wójt już sama nominacja jest ogromnym sukcesem i wspaniałą promocją dla gminy Małkinia Górna. Obecność w 10 – tce najlepszych Wójtów w Polsce, to zaszczyt i wielkie wyróżnienie nie tylko dla Pani Wójt, ale także dla naszej gminy. Warto podkreślić, że Pani Bożena Kordek, jako jedyna z Mazowsza, znalazła się w złotej 10 – tce finalistów konkursu ,,Wójt Roku 2017’’.
Pierwszy etap konkursu polegał na weryfikacji zrealizowanych zadań i osiągnięć gminy w 2017 roku. Kapituła konkursu składająca się z przedstawicieli wielu instytucji między innymi: przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Związku Gmin Wiejskich RP, oceniła nadesłane z całej Polski zgłoszenia i dokonała wyboru 10 Wójtów, którzy weszli do finału, czyli do 10 – tki, z której zostanie wybrany Wójt Roku 2017.
Druga część konkursu, polegała na głosowaniu sms-owym, w którym mieszkańcy gminy, powiatu, województwa, a nawet z całej Polski mogli głosować na danego Wójta.
W wyniku głosowania sms-owego „Wójtem Roku 2017” został Pan Paweł Szczepankiewicz z gminy Wierzbinek, woj. wielkopolskie, któremu serdecznie gratulujemy.
Wszyscy laureaci konkursu otrzymali od Prezydenta RP Andrzeja Dudy pamiątkowe pióra z życzeniami, aby podpisywane nimi decyzje, były zawsze trafne.
Podczas gali gratulacje, pamiątkowe upominki, jak również słowa podziękowania i uznania za dotychczasową pracę, nominowanym Wójtom składali przedstawiciele Rządu oraz organizacji społecznych, życząc dalszych sukcesów w pracy samorządowej.
Wszystkim finalistom, a przede wszystkim naszej Pani Wójt serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sukcesów i siły do dalszej aktywności samorządowej. Niewątpliwie mamy powody do dumy, że zadania wykonane przez gminę zostały bardzo wysoko ocenione.

/Urszula Rytel – Inspektor do Spraw Promocji Gminy i Kontaktów z Mediami/

 

1 802 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rodzinny piknik ekologiczny

Dokładnie w samo południe – 5 maja w Pułtusku rozpoczął się cieszący się dużym zainteresowaniem mieszkańców - Rodzinny Piknik Ekologiczny...

Zamknij